Na zdjęciu Maciej S., zatrzymany w poniedziałek przez CBA. fot. Twitter
Na zdjęciu Maciej S., zatrzymany w poniedziałek przez CBA. fot. Twitter

Członek zarządu PZPN i prezes Kanału Sportowego zatrzymani przez CBA. We wtorek zarzuty

Redakcja Redakcja CBA Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek członka zarządu PZPN Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego związku Macieja S. - poinformowały w poniedziałek WP SportoweFakty. Według RMF FM Jakuba T. zatrzymano na lotnisku w Balicach, skąd miał wylecieć na mundial do Kataru.

Członek zarządu PZPN i były sekretarz związku zatrzymani przez CBA

Jak podaje RMF FM, agenci CBA działali w Krakowie na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Zatrzymanie Jakuba T. ma być jednym z wątków śledztwa prowadzonego w Szczecinie. Chodzi o wyłudzenia w kwocie co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Według WP sprawa dotyczy nieprawidłowości przy podpisywaniu umowy z jednym ze sponsorów.

Portal zaznacza, że Prokuratura Krajowa na razie odmawia oficjalnego potwierdzenia informacji. Jak dodano opierając się na własnych ustaleniach, sprawa to ciąg dalszy śledztwa prowadzonego w Szczecinie w sprawie nieprawidłowości w piłkarskiej centrali.

"W marcu 2021 r. w tej sprawie przeprowadzono przeszukania w siedzibie PZPN oraz w m.in. w domu zatrzymanego dziś Jakuba T. A jeszcze wcześniej, we wrześniu 2020 r. w siedzibie PZPN oraz w siedzibach 16 związków wojewódzkich CBA zabezpieczyło m.in. serwery, na których znajdowała się dokumentacja finansowa piłkarskiego związku" - napisano.

Dodano, że sprawa dotyczy tzw. zachodniopomorskiej afery melioracyjnej - śledztwo zaczęło się od podejrzenia ustawienia ponad 100 przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie za kwotę ok. 600 mln zł.

"W trakcie postępowania śledczy znaleźli wątki łączące tę aferę z jednym z działaczy piłkarskich. Tym tropem doszli do nieprawidłowości przy zawieraniu umów sponsorskich przez PZPN. Jak informowała w 2021 r. Interia, przy podpisywaniu umowy w 2014 r. z producentem wody mineralnej mogło dojść do przekazania nieuzasadnionej prowizji działaczom piłkarskim" - napisano.

Jakub T. i Maciej S. usłyszą zarzuty

Jak przekazały WP Sportowe Fakty, Jakub T. i Maciej S. we wtorek mają usłyszeć zarzuty w związku z tą sprawą. Klub piłkarski Cracovia, w której Jakub T. pełni funkcję wiceprezesa, odmówił komentarza. Do sprawy pośrednio odniósł się za to Kanał Sportowy, którego udziałowcem i jednocześnie prezesem spółki jest właśnie Maciej S.

"Maciej Sawicki jest obecnie przesłuchiwany. Szanujemy pracę polskich służb, ale też jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy. Temat nie dotyczy Kanału Sportowego i nie będziemy udzielać dalszych komentarzy" - czytamy we wpisie Kanału Sportowego na Twitterze.

Boniek: Dla mnie to pomyłka

Do sprawy odniósł się były prezes PZPN Zbigniew Boniek, który prowadził związek właśnie w czasach, których dotyczy sprawa, w którą zamieszani są Jakub T. i Maciej S.

"Maciek? Uczciwy, porządny, kompetentny, profesjonalny, szczery, ambitny. Dla mnie to pomyłka" - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka