"Wiadomości" muszą przeprosić, TVP zapłacić. Wszystko przez kontrowersyjny film

Telewizja Polska ma zapłacić 10 tys. zł odszkodowania na rzecz organizacji LGBT. "Lambda Warszawa", musi wyemitować przeprosiny w głównym wydaniu „Wiadomości" - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie po rozpatrzeniu powództwa Kampanii Przeciw Homofobii.

Atak na osoby LGBT+

Za emisję filmu atakującego osoby LGBT+ Telewizja Polska ma zapłacić 10 tys. zł odszkodowania na rzecz organizacji LGBT "Lambda Warszawa".

Polecamy:

Obrażała Ukraińców, Niemcy mieli jej dość. Rosjanka deportowana w asyście policji'

Hołdys mówi, że "jest do wzięcia". Kolejne zwolnienie w "Newsweeku"

TVP powinna także wyemitować przeprosiny w głównym wydaniu „Wiadomości". To orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie po rozpatrzeniu powództwa Kampanii Przeciw Homofobii.

"Inwazja LGBT"

TVP dostała także zakaz dalszego rozpowszechniania filmu “Inwazja LGBT”. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl, sprawa dotyczy wyemitowanego przez TVP1 w październiku 2019 roku półgodzinnego dokumentu „Inwazja” krytykującego m.in. marsze osób LGBT+ i mającego rzekomo pokazywać ich kulisy.

Zdaniem organizacji Kampania Przeciw Homofobii, „w złowrogo brzmiącym materiale Telewizja Polska zaserwowała widzom 30 minut manipulacji, przekłamań i nietrafionych interpretacji nt. osób LGBT+, marszów równości i Kampanii Przeciw Homofobii”. KPH pozwała Telewizję Polską w imieniu kilku osób, które poczuły się dotknięte filmem.

TVP  naruszyła dobre osobiste

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie orzekał, że TVP naruszyła dobra osobiste organizacji publikując “Inwazję“. Nakazał przeprosiny w „ Wiadomościach” za bezprawne naruszenie dóbr osobistych stowarzyszenia w materiale “Inwazja”, tj. naruszenie jego dobrego imienia oraz wolności w sporządzonym z naruszeniem zasad rzetelności i staranności dziennikarskiej materiale pt. „Inwazja” wg. scenariusza i reżyserii Przemysława Wenerskiego”.

KW

Czytaj dalej:

Hołdys mówi, że "jest do wzięcia". Kolejne zwolnienie w "Newsweeku"

Szczęsny nie zostawia kibicom złudzeń. Prognozuje oczywistą porażkę Polski w Katarze

Zabił komorniczkę z wyjątkowym okrucieństwem. Sąd zdecydował o areszcie

Lubię to! Skomentuj98 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura