Jacek Sasin na urodzinach Radia Maryja: Jesteście solą polskiej ziemi

wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Fot. Twitter/Radio Maryja
wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Fot. Twitter/Radio Maryja
Jesteście solą polskiej ziemi — powiedział w sobotę w Toruniu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zwracając się do uczestników 31-lecia Radia Maryja. Dziękował za to, że obronili oni Polskę przed laicyzacją, pozbawieniem korzeni, kultury i wiary.

31. urodziny Radia Maryja

W hali sportowo-widowiskowej Arena w Toruniu w sobotę odbywają się obchody rocznicy powstania Radia Maryja, których główną częścią jest msza święta pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Wojdy. Obecni są m.in.: wicepremierzy Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin, a także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz szefowa kancelarii prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Polecamy:

Sasin: Jesteście solą polskiej ziemi

"Jesteście solą polskiej ziemi" - powiedział Sasin do kilku tysięcy uczestników odchodów 31-lecia rozgłośni prowadzonej przez ojców redemptorystów.


"Dziękuję za to, że obroniliście Polskę. Te ponad 30 lat waszej modlitwy, miłości do ojczyzny, waszego zaangażowania, obroniło Polskę przed laicyzacją, przed pozbawieniem naszych korzeni, naszej kultury, naszej wiary, naszej historii, dumy z tego, jakim jesteśmy narodem. Za to wam dziękuję" - mówił wicepremier.

Wicepremier Sasin o "wielkich dziełach redemptorystów"

Podkreślił, że "wielkie dzieła realizowane przez ojców redemptorystów" nie mogłyby powstać, gdyby nie ofiarność i hojność słuchaczy, "rodziny Radia Maryja".

"Każde wielkie dzieło potrzebuje inicjatora, więc szczególne podziękowania kieruję do o. Tadeusza Rydzyka. Ojcze dyrektorze, może być ojciec dzisiaj dumny z tego dzieła, które udało się zbudować" - powiedział Sasin. 

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo