Niemiła niespodzianka przed urodzinami Radia Maryja. Facebook zablokował profil rozgłośni

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Źródło: flickr.com
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Źródło: flickr.com
W sobotę Radio Maryja obchodzi 31. urodziny nadawania. Od czwartku rozgłośnia musiała borykać się z niemałym problemem. Facebook postanowił zablokować jej profil, przez co radio o. Rydzyka nie mogło publikować żadnych treści na swoim koncie w mediach społecznościowych, co było szczególnie dotkliwe przed rocznicowymi obchodami.

Facebook blokuje Radio Maryja 

"W czwartek wieczorem profil Radia Maryja na Facebooku został pozbawiony możliwości publikacji. Serwis do tej pory nie odniósł się do sprawy i nie podał przyczyn decyzji. Znamienne jest to, iż do blokady doszło przed samą 31. rocznicą powstania Rozgłośni" – czytamy w komunikacie na stronie Radia Maryja. 

Do zablokowaniu facebookowego profilu Radia Maryja odniosła się dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, która wskazała, że działania wymierzone w rozgłośnie były perfidnym i skandalicznym nadużyciem.

– To skandaliczne nadużycie pozycji, jaką mają media społecznościowe na całym świecie. Bardzo często dotyczy to Facebooka, który z niewiadomych przyczyn znienacka blokuje w Polsce konta tradycyjnych mediów czy osób o konserwatywnym, prawicowym lub katolickim profilu – mówiła na antenie Radia Maryja. 

Profil w sobotę został już odblokowany. 

31. urodziny Radia Maryja 

W sobotę w Toruniu odbędą się uroczystości związane z 31. rocznicą powstania Radia Maryja, które rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie uroczysta msza święta w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Będzie jej przewodniczył metropolita gdański abp. Tadeusz Wojda.

Udział w świętowaniu kolejnej rocznicy powstania rozgłośni, założonej przez redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka, zapowiedzieli m.in. wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Rydzyk zaprasza na uroczystości i prosi o pieniądze 

Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja zaprosił na świętowanie pielgrzymów z całej Polski. – Zapraszamy serdecznie do osobistego świętowania w Toruniu. To jest zupełnie coś innego niż w telewizji. To jest o wiele większe ubogacenie, radość – powiedział. 

– Polecamy się waszej pamięci. Prosimy o pomoc materialną, żeby to radio utrzymać, żebyśmy dali radę, bo wszystko drożeje. Również my musimy się bardzo gimnastykować, aby dać sobie radę ze wszystkimi należnościami. Dziękuję bardzo za zrozumienie. Z Panem Bogiem! – zaapelował redemptorysta.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura