Gen. Różański pozywa Ziemkiewicza. "Spoks, nie z takimi mec. Wdowczyk wygrywał"

Ziemkiewicz odpowiada na pozew Różańskiego. Źródło: Twitter/Rafał Ziemkiewicz, Mirosław Różański
Ziemkiewicz odpowiada na pozew Różańskiego. Źródło: Twitter/Rafał Ziemkiewicz, Mirosław Różański
W sobotę doradca Szymona Hołowni gen. Mirosław Różański poinformował o złożeniu pozwu przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi. Publicysta postanowił skomentować decyzję Różańskiego w mediach społecznościowych.

Różański składa pozew przeciwko Ziemkiewiczowi 

Gen. Mirosław Różański poinformował, że złożył przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi pozew. Sprawa dotyczy wpisu publicysty, w którym to miał on posądzić doradcę Hołowni o współpracę z rosyjskim wywiadem. Różański wniósł sprawę do Sadu Okręgowego w Warszawie i będzie domagał się przeprosin i wpłaty pieniędzy na cel społeczny.

Zdaniem Różańskiego wpis Ziemkiewicza "stanowi oczywistą insynuację" i w sposób rażący godzi w "nieposzlakowaną opinię dowódcy wojskowego".

"Pozew złożony przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi ma na celu obronę dobrego imienia oficera Wojska Polskiego, świadczącą jednocześnie o braku przyzwolenia na publikowanie w przestrzeni publicznej kłamliwych i oszczerczych wypowiedzi, bez ponoszenia z tego tytułu realnych konsekwencji" – czytamy w oświadczeniu.

Ziemkiewicz: mec. Wdowczyk nie z takimi wygrywał 

Rafał Ziemkiewicz, który dowiedział się o sprawie dzięki jednemu z internautów, szybko odpowiedział na pozew. "Spoks, nie z takimi mec. Wdowczyk wygrywał" – napisał publicysta. 

"Tak gwoli ścisłości: nazwałem p. Różańskiego rosyjskim agentem wpływu, co nie oznacza "współpracy z rosyjskim wywiadem", a konsekwentne upowszechnianie rosyjskich narracji i wspieranie rosyjskich interesów, niezgodnych z polskimi, na co świadków jest tylu, ilu odbiorców mediów" – wytłumaczył w kolejnym wpisie Ziemkiewicz. 

Ziemkiewicz wygrywa proces o zniesławienie strajku kobiet 

W czwartek informowaliśmy, że Rafał Ziemkiewicz prawomocnie wygrał proces, dotyczący wpisów w mediach społecznościowych. Publicysta był oskarżony przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych o zniesławienie Strajku Kobiet.

– Wyrok uniewinniający jest już prawomocny – mówił w rozmowie z Salon24.pl mecenas Artur Wdowczyk, reprezentujący Rafała Ziemkiewicza. – Samo orzeczenie ma ogromne znaczenie. Bo sądy mają naprawdę do rozpatrzenia szereg ważnych spraw. Nie powinno się im zawracać głowy sprawami wpisów z mediów społecznościowych, w których nikt nawet nie jest wymieniony z nazwiska – dodał prawnik. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj110 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura