Jacek Kurski ma nową pracę. Poinformował o tym Narodowy Bank Polski

Jest nowa praca dla Jacka Kurskiego. Screen/TVP
Jest nowa praca dla Jacka Kurskiego. Screen/TVP
Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Stało się to w grudniu – poinformował na swojej stronie internetowej Narodowy Bank Polski.

Jacek Kurski, czyli Alternate Executive Director 

W swoim komunikacie NBP informuje, że obok Polski i Szwajcarii w skład konstytuanty w Grupie Banku Światowego wchodzą: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan. - Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżera pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem że tu też dobrze przysłużę się - napisał Jacek Kurski. 


Polecamy:

Były prezes TVP 5 grudnia po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu polsko-szwajcarskiej konstytuanty Banku Światowego.

„Kandydatura Pana Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym” - czytamy na stronie NBP.

Jacek Kurski podał komunikat przekazany przez NBP bez jakiegokolwiek komentarza.


NBP: "Kurski ma szerokie doświadczenie"

Skąd takie zatrudnienie? NBP tłumaczy, że Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. „Ma szerokie doświadczeniu w sektorze publicznym zdobyte na wszystkich jego szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m. in: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska” - informuje NBP.

Na tym nie koniec. Jacek Kurski pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również członka Komisji budżetowej Sejmiku Pomorskiego. Jako poseł na Sejm RP był zastępcą przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa.

Kurski „ma duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej, gdzie jako poseł do Parlamentu Europejskiego pracował w Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konkurencji PE”.

Jacek Kurski był również seminarzystą w przedmiocie międzynarodowych stosunków walutowych, posiada również Dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa - wylicza kolejne kompetencje byłego szefa TVP komunikat NBP.

Były prezes TVP wróci do polityki?

Były prezes TVP Jacek Kurski najpewniej wróci do polityki – donosił niedawno „Newsweek Polska”. Były szef publicznej telewizji ma dostać miejsce na listach PiS w wyborach parlamentarnych.

Kurski być może znajdzie się w rządzie, gdyby PiS zdecydowało się na rekonstrukcję gabinetu - przekonywały Wirtualne Media.

– Dla Kurskiego ważne jest, by być decyzyjnym, nie zadowoli się byle czym – mówił we wrześniu w Polsat News Piotr Semka, długoletni przyjaciel i współpracownik byłego prezesa TVP.

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj85 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka