Serial o przestępcach w togach. TVP rezygnuje z "Kasty"

Serial "Kasta" znika z TVP. Źródło: "Kasta" TVP
Serial "Kasta" znika z TVP. Źródło: "Kasta" TVP
Kasta to serial paradokumentalny, który przedstawiał procesy sądowe w polskim wymiarze sprawiedliwości. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, produkcja ma zniknąć z anteny TVP1 z końcem grudnia. Zastąpi go popularna telenowela "Leśniczówka".

"Kasta" znika z Telewizji Polskiej 

W każdym z odcinków "Kasty" prezentowane są sprawy, w których zapadały najbardziej kontrowersyjne, wzbudzające wątpliwości i poczucie krzywdy wyroki. Ukazywano sędziów w układach z prokuratorami i biznesmenami. Wielu przedstawicieli środowiska prawniczego miało pretensje, że taki serial pojawił się w TVP, uważając, że był to element kampanii, wymierzonej w sądownictwo. 

Serial doczekał się trzech sezonów. Premierowy nadawany był w sezonie 2020/2021, drugi - w sezonie 2021/2022, a trzeci emitowany jest od 5 września br.

Nie będzie jednak kontynuacji, bo jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, państwowy nadawca rezygnuje z emisji serialu z końcem bieżącego roku. 

"Telewizja Polska na chwilę obecną nie planuje również kontynuacji "Kasty". Cykl do ramówki stacji może powrócić w przyszłości" – czytamy na portalu wirtualnemedia.pl 

"Leśniczówka" zastąpi "Kastę"

"Kasta" nadawany był w dni powszednie o godz. 18.20. Od 2 stycznia pasmo produkcji zajmie jednak telenowela "Leśniczówka", która nadawana była od poniedziałku do czwartku o godz. 20.30.

Pasmo popularnej telenoweli zajmie z kolei od 2 stycznia (od poniedziałku do środy) nowa produkcja "Korona królów. Jagiellonowie". 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura