Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Biuro prasowe Biedronka
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Biuro prasowe Biedronka

Świąteczne zamieszanie w Biedronce. Sieć wydała komunikat

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Biedronka przed świętami wystosowała apel do klientów. Okazało się, że jeden z produktów został wycofany ze sklepów. Biedronka prosi klientów o zwrot produktu albo o wyrzucenie go. Produktu nie należy spożywać - przekazano w oświadczeniu Biedronki.

Biedronka - gazetka pieczywo chrupkie

Z informacji przekazanej przez portugalską sieć sklepów Biedronka wynika, że z oferty wycofana została partia produktu: pieczywo chrupkie żytnie Pano, masa netto 200 g o numerze 07.2023/22AM20K2 i terminie trwałości: 07.2023. Pieczywo zostało wycofane ze sklepów ze względu na stwierdzenie w nim podwyższonej zawartości akryloamidów. Osoby, które je zakupiły, proszone są o jego wyrzucenie lub zwrot do najbliższego sklepu, w którym został kupiony.

Biedronka - komunikat dla klientów

Firma Tovago sp. z o.o informuje, że wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.

Producent zapewnia, że wycofanie produktu następuje ze względu na "dbałość o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów" i "ma na celu wyeliminowanie ryzyka spożycia niezgodnego produktu przez konsumentów".

Akrylamid w żywności - co to

Produkty spożywcze zawierające duże ilości akrylamidu (akryloamidu) niekorzystnie wpływają na pracę serca, przyczyniają się do rozwoju miażdżycy oraz choroby wieńcowej. Akrylamid dostający się do przewodu pokarmowego i krwiobiegu wraz z pożywieniem może powodować zmiany nowotworowe. Jest to również neurotoksyna szkodliwie działająca na układ nerwowy, W 1994 roku akrylamid wpisany został na listę substancji potencjalnie rakotwórczych - stąd pilny komunikat dla klientów Biedronki.

ja

Czytaj też:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka