Nie żyje Stephan Bonnar. Źródło: UFC
Nie żyje Stephan Bonnar. Źródło: UFC

Był gwiazdą MMA. Nie żyje Stephan Bonnar

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Organizacja UFC przekazała smutną wiadomość dla fanów MMA. W wieku 45 lat zmarł Stephan Bonnar, gwiazda mieszanych sztuk walki oraz członek galerii sław UFC Hall of Fame.

Zmarł Stephan Bonnar

O śmierci Bonnara poinformowała największa organizacja mieszanych sztuk walki na świecie UFC. Jak podają we wpisie, były zawodnik MMA zmarł z powodu problemów z sercem. Do tragedii miało dojść, gdy był w trakcie pracy.

"Rodzina UFC jest załamana odejściem Stephana Bonnara. Składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom" – czytamy na profilu UFC.

"Stephan Bonnar był jednym z najważniejszych zawodników, jacy kiedykolwiek stawali do walki w oktagonie" – skomentował natomiast właściciel UFC Dana White. 

Smutku nie kryją również inni zawodnicy MMA. "Co się stało? Życie jest zbyt krótkie...Spoczywaj w pokoju legendo i pionierze tego sportu" – napisał Aljamain Sterling. "Bardzo przykra wiadomość. Ten mężczyzna pomógł zmienić sport na zawsze. Spoczywaj w pokoju!" – skomentował Kamuela "The Jawaiian" Kirk.

Bonnar legendą MMA

Stephan Bonnar swoją rozpoznawalność zawdzięczał udziałowi w pierwszym sezonie reality show "The Ultimate Fighter". Zawodnik przegrał wówczas finałową walkę z Forrestem Griffinem, jednak ich walka przeszła do historii UFC. Dała też Bonnarowi okazję do podpisania kontraktu z organizacją.

W swojej karierze Bonnar mierzył się z takimi zawodnikami jak: Jon Jones, Mark Coleman, Krzysztof Soszyński, Igor Pokrajac, Kyle Kingsbury czy Anderson Silva. Jego rekord w UFC wynosił 15-9-0. Odejście na emeryturę ogłosił w 2012 roku. Rok później ogłoszono jest wejście do UFC Hall of Fame.

MP

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport