Francuzi chcą powtórzenia meczu Argentyna - Francja. Źródło: TVP Sport
Francuzi chcą powtórzenia meczu Argentyna - Francja. Źródło: TVP Sport

Francuzi chcą powtórzenia finału mistrzostw świata. Wskazują błędy Marciniaka

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
Przed laty kibice reprezentacji Polski chcieli powtórzenia karnego Jakuba Błaszczykowskiego z mistrzostw Europy. Tym razem do głosu doszli kibice "Trójkolorowych", którzy uważają, że Szymon Marciniak popełnił dwa kluczowe błędy, które zadecydowały o wyniku meczu Argentyna - Francja. Pod petycją o powtórzenie meczu podpisało się 200 tysięcy osób.

Francuzi domagają się powtórki finału mistrzostw świata

W piątkowy poranek pod wnioskiem w serwisie www.mesopinions.com podpisanych było 197,4 tysiąca osób. W komentarzach, w większości po francusku, zarzucano Marciniakowi stronniczość, szczególnie w pierwszej połowie, gdy polski arbiter podyktował rzut karny dla Argentyny.

"Moim zdaniem meczu nie rozegrano zgodnie z zasadami i powinien zostać powtórzony, z neutralnym sędzią" - napisał jeden z internautów Lucas.

Według autora artykułu do takich rozwiązań przyczyniło się niesprawiedliwe podyktowanie rzutu karnego i uznanie gola Angela Di Marii, gdzie wcześniej faulowany był Kylian Mbappe.


Polacy też chcieli powtarzać karnego 

W 2016 roku w Polsce powstała petycja, pod którą podpisywały się osoby, które chciały powtórki rzutu karnego wykonywanego przez Jakuba Błaszczykowskiego w meczu ćwierćfinałowym Euro 2016 Polska - Portugalia. Ich zdaniem bramkarz rywali Rui Patricio ruszył z linii bramkowej przed uderzeniem piłki przez polskiego pomocnika, co miało mu ułatwić obronę strzału.

W internecie powstała wówczas specjalna akcja #BłądSędziego. Działania internautów objęły Facebooka i Twittera. Kibice wierzyli, że dzięki temu możliwe jest powtórzenie meczu z Portugalią, co nie doszło ostatecznie do skutku.

MP

Czytaj dalej: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj50 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport