GIS wycofuje herbatę owocową. Źródło: commons.wikimedia.org
GIS wycofuje herbatę owocową. Źródło: commons.wikimedia.org

Masz taką herbatę w domu? Niezwłocznie ją wyrzuć. GIS ostrzega

Redakcja Redakcja Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wykryciu ciał obcych w partii produktu "Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu". Konsumenci nie powinni jej spożywać dla własnego zdrowia.

GIS wycofuje herbatkę owocową 

GIS stwierdził na podstawie badań laboratoryjnych, że produkt - przeznaczony teoretycznie do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8. miesiąca życia - w spożyciu może wiązać się z poważnym ryzykiem. 

Chodzi o produkt "Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu", o numerze partii 73033 C56 i dacie minimalnej trwałości: 29.11.2023. Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

Firma Humana Poland Sp. z o.o., przekazała do wszystkich sieci handlowych, które zakupiły produkt ze wskazanej partii, prośbę o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i zabezpieczenie produktów w magazynach i na poziomie sklepów. Sporządzono dokładne zestawienie rozchodu produktów ze wskazanej partii.

Trwają czynności wyjaśniające 

Wdrożono również czynności wyjaśniające u producenta pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej oraz dodatkowo wzmocniono procedury kontroli produkcji.

Humana Poland Sp. z.o.o. w pełni współpracuje z Organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują działania podjęte przez podmiot.

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Oprócz wspomnianej herbaty owocowej GIS wycofał również suplement diety z tymiankiem, herbatniki oraz pieczywo chrupkie.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości