Warszawa, PKiN na pierwszym planie. Źródło: commons.wikimedia.org
Warszawa, PKiN na pierwszym planie. Źródło: commons.wikimedia.org

CNN wyróżniło Polskę. Warto odwiedzić nasz kraj w 2023 roku

Redakcja Redakcja Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Polska znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu CNN, dotyczącym kierunków turystycznych 2023 roku. Powód może być zaskakujący.

Na stronie internetowej amerykańskiej telewizji opublikowano ranking 23 najbardziej atrakcyjnych destynacji wakacyjnych nadchodzącego roku. 

Polska na wakacje 

Autorzy rankingu wyróżnili Polskę, dając ją na pierwszym miejscu w swoim zestawieniu. W opisie zauważono, że w kraju otwiera się coraz więcej ciekawych restauracji i luksusowych hoteli. Powód, dlaczego jednak Polska znalazła się na pierwszym miejscu, jest nieco inny. 

"Powinniśmy odwiedzić Polskę w 2023 roku, aby pokazać solidarność z krajem, który z kolei okazał solidarność narodowi ukraińskiemu" – podaje CNN. Stacja przypomina również, że nasz kraj przyjął więcej ukraińskich uchodźców, niż ktokolwiek inny. 

W opisie wymieniono warte odwiedzenia miasta. W zestawieniu pojawiły się: Poznań, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Warszawa. Podkreślono również, że polskie lasy, jeziora czy góry są idealnym miejscem do spędzenia urlopu. 

CNN wyróżnił również m.in. zachodnią Australię, Liverpool, Wilno, Charleston, Fidżi, Manaus, Saloniki, czy szwedzki Göteborg. 

O wysokiej lokacie w rankingu poinformował profil State of Poland na Twitterze. Fundacja zajmuje się poromocją naszego kraju na świecie. 

Amerykanie zachęcają podróżować do Polski 

To nie pierwszy raz, kiedy to Amerykanie zachęcają do przyjazdu do Polski. Jakiś czas temu, czytelnicy cenionego amerykańskiego magazynu "Travel + Leisure" postanowili docenić Kraków. Stolica Małopolski znalazła się na dziewiątym miejscu w rankingu miast, których nie można pominąć podczas wakacji w Europie.

Wówczas zwycięzcą zestawienia została Florencja, która wyprzedziła Stambuł i Sewillę. Za podium znalazły się metropolie, takie jak: tureckie Bodrum, stolica Włoch Rzym, słoweńska Lublana, portugalskie miasta Lizbona i Porto oraz zamykający pierwszą dziesiątkę austriacki Strasburg.

Polski sektor turystyczny odbudowuje się po pandemii, kiedy ilość turystów spadła nawet o połowę względem lat ubiegłych. Zgodnie z danymi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w 2021 roku odwiedziło nas 9,7 miliona gości zza granicy.

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości