W kopalni "Bogdanka" doszło do tragicznego wypadku. (fot. Facebook)
W kopalni "Bogdanka" doszło do tragicznego wypadku. (fot. Facebook)

Tragiczny wypadek w kopalni "Bogdanka". Nie żyje 36-letni górnik

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W sobotę spółka Lubelski Węgiel Bogdanka poinformowała, że w wyniku wypadku podczas prac w kopalni Bogdanka zginął 36-letni pracownik. Na miejscu pracują już służby pod nadzorem prokuratora, a także przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego.

Tragiczny wypadek przy pracach w kopalni

W komunikacie na swojej stronie internetowej LW "Bogdanka" poinformowała, że w sobotę, w kopalni doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł 36-letni mężczyzna.

— Podczas wykonywania prac związanych z obsługą kolejki, na poziomie 990 m, śmierć poniósł 36-letni pracownik Spółki. Obecnie na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, oraz przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego, których zadaniem będzie ustalenie szczegółowych przyczyn oraz przebiegu tego zdarzenia — poinformowano w komunikacie spółki LW "Bogdanka".

36-letni górnik nie żyje. Osierocił żonę i dwójkę dzieci

Wskazano, że zmarły mężczyzna miał ponad 10-letnie doświadczenie w pracy pod ziemią, osierocił żonę i dwójkę dzieci. Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka złożył rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy głębokiego współczucia.

LW "Bogdanka"

Lubelski Węgiel "Bogdanka" jest producentem węgla kamiennego. Jego odbiorcami są m.in. firmy przemysłowe, w tym podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. 66 proc. akcji LW "Bogdanka" ma Enea.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości