Jaką emeryturę dostaje prowadząca programu "Nasz nowy dom" Katarzyna Dowbor? (fot. Instagram)
Jaką emeryturę dostaje prowadząca programu "Nasz nowy dom" Katarzyna Dowbor? (fot. Instagram)

Katarzyna Dowbor nie narzeka na emeryturę. Ile dostaje prowadząca programu "Nasz nowy dom"

Redakcja Redakcja Emerytury Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Katarzyna Dowbor to ciągle jedna z najpopularniejszych gwiazd telewizji. Na antenie Polsatu prowadzi program „Nasz nowy dom”, za który otrzymuje ok. 50 tys. zł za sezon. Jednak rok 2022 był dla niej przełomowy. Prezenterka nabyła bowiem świadczenia emerytalne i... jest z nich zadowolona. Nie tak jak większość naszych celebrytów.

Emerytura Katarzyny Dowbor

— Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona... Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam. Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok. To było jak z pierwszą pensją — zdobyła się na publiczne wyznanie. 

Ile dostaje Katarzyna Dowbor?

Od razu udało się oszacować minimalną wielkość tego świadczenia. To jakieś 4,5 tys. złotych. Z racji tego, że nieźle do niej dorabia, Dowbor wspiera najbliższych. - Pomagam mamie, bo ma bardzo niską emeryturę, najniższą krajową, mimo dwóch fakultetów. Z bratem ją wspieramy, pomagamy jej, chcemy, żeby dobrze żyła – podkreśliła.

Mama wspiera Macieja Dowbora?

Jeszcze do niedawna mówiło się, że dorzucała do domowego budżetu rodzinie jej syna Macieja Dowbora. Jednak on i jego żona Joanna Koroniewska od roku radzą sobie finansowo bardzo dobrze i mama może już spać spokojnie.

Emerytury polskich gwiazd

A jakie emerytury mają wyliczone inne gwiazdy? Katarzyna Skrzynecka dostała pismo, że może obecnie liczyć na jakieś 100 zł, Marek Piekarczyk z zespołu TSA na niecałe 8 zł. Krzysztof Cugowski po wzrostach i wyrównaniach dostanie 1000 zł. Szczęśliwcem jest Karol Starsburger, który właśnie przekroczył próg 2 tys. zł. Maryla Rodowicz ma otrzymywać 1600 zł, a gwiazda serialu „M jak miłość” Teresa Lipowska 2200 zł.

Salonik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo