Netflix otworzy w Warszawie nowe centrum inżynieryjne. (fot. Pixabay)
Netflix otworzy w Warszawie nowe centrum inżynieryjne. (fot. Pixabay)

Ogromna inwestycja Netflixa w Polsce. Inżynierowie będą mieć wpływ na produkcje hitów

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Centrum inżynieryjne Netflixa powstanie w Warszawie. Zatrudnieni zostaną w nim specjaliści, którzy będą mieli bezpośredni wpływ na sposób, w jaki platforma kreuje i produkuje swoje tytuły. Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl na początku pracę w warszawskim centrum znajdzie kilkudziesięciu inżynierów.

Centrum inżynieryjne Netflixa w Warszawie

We wrześniu 2022 roku Netflix otworzył w Warszawie swoje biuro na Europę Środkowo-Wschodnią. Teraz serwis ogłasza kolejną inwestycję w stolicy Polski – stworzenie centrum inżynieryjnego dla całej platformy, w którym tworzone będą produkty i usługi, wykorzystywane przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów, produkujących i zarządzających treściami w serwisie.

— Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej — informuje Netflix.

Netflix chce zatrudnić polskich specjalistów

Jak podają Wirtualnemedia.pl, decyzja o utworzeniu nowego centrum inżynieryjnego zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos. 

— Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów: polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie — mówi Deborah Black, wiceprezydent działu Engineering w Netflixie. — Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy — dodaje.

Inżynierowie będą mieli wpływ na produkcje

Pracujący w Warszawie inżynierowie będą mieli bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje swoje hity, takie jak "Stranger Things", "The Crown" czy "Wiedźmin".

— Każdego roku powstaje coraz więcej oryginalnych tytułów w bibliotece Netflix, zatem oprogramowanie zarządza wydatkami na treści o wartości miliardów dolarów — wskazuje portal Wirtualnemedia.pl.

Na początek w Warszawie planowane jest zatrudnienie kilkudziesięciu inżynierów, którzy pracować będą w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Uruchomiona została już rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych.

Sukces Netflixa

Netflix wyprodukował ponad 30 polskich filmów i seriali. W zeszłym roku serwis przeznaczył 400 mln zł na lokalne produkcje. Z kolei od 2018 roku platforma stworzyła ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych, m. in. dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów i ekip pracujących na planie i poza nim. Na koniec września 2022 roku serwis globalnie subskrybowało 220,67 mln użytkowników. 

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj31 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura