Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze nagranie, w którym wypomina opozycji chęć wstąpienia Polski do strefy euro. (fot. PAP, Twitter)
Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze nagranie, w którym wypomina opozycji chęć wstąpienia Polski do strefy euro. (fot. PAP, Twitter)

Morawiecki punktuje Tuska i opozycję. Za to, że chcą euro w Polsce

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 109
W środę premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze film, będący zlepkiem wypowiedzi polityków opozycji (m. in. Donalda Tuska i Szymona Hołowni), w których przekonują, że Polska powinna wejść do strefy euro. — Jakie zamiary wobec Polski mają politycy, którzy chcieliby dla Polaków podobnego scenariusza jak ten, z jakim zmaga się dzisiaj Chorwacja? — napisał Morawiecki.

Morawiecki z nagraniem na temat wejścia do strefy euro

W środę rano na Twitterze premiera Mateusza Morawieckiego opublikowano nagranie, przedstawiające zmontowane wypowiedzi polityków opozycji, którzy opowiadają się za wejściem Polski do strefy euro.

— Ja jestem zwolennikiem wejścia Polski do strefy euro. Z definicji, niezależnie od sytuacji — mówi Donald Tusk w pierwszych sekundach filmiku.

Cytaty polityków opozycji

Dalej cytowany jest Szymon Hołownia, który mówi, że "Bułgaria za chwilę przyjmie euro, Chorwacja już przyjęła euro".

— Wprowadzenie euro dzisiaj jest polską racją stanu — przekonuje Hołownia.

W kolejnym ujęciu widzimy Radosława Sikorskiego, który przekonuje, że Polska powinna "wrócić na ścieżkę wejścia do strefy euro".

Dalej znów cytowany jest Donald Tusk.

— Prędzej czy później będziemy w strefie euro — przekonuje szef PO. W kolejnym ujęciu przedstawiono prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który twierdzi, że należy mówić "o tematach trudnych, takich jak wejście do strefy euro".

Na końcu montażu umieszczono wypowiedzi posłanki PO Izabeli Leszczyny oraz – po raz kolejny – Szymona Hołowni .

— Finanse publiczne będą gotowe do wejścia do strefy euro — mówi Leszczyna.

— W naszym interesie jest dzisiaj przyjęcie wspólnej waluty — powiedział Hołownia.

"Nie pozwolimy na to"

Po wypowiedziach polityków opozycji, na filmie przedstawiono planszę z napisem "nie pozwolimy na to". Chwilę później ujęcie zmienia się na premiera Mateusza Morawieckiego.

— Jak Donald Tusk czy Szymon Hołownia chcą się rozliczać w euro, to niech się rozliczają w euro. Donald Tusk zresztą kilka lat temu wybrał sobie drogę europejską. Wybrał sobie emeryturę w euro, rozlicza się w euro, proszę bardzo — mówi premier. — A Polaków niech do tego nie zmuszają — dodaje. Na samym końcu filmu autorzy umieścili planszę przedstawiającą napis "bezpieczeństwo finansowe Polaków jest dla nas najważniejsze".

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka