Stacja PKN Orlen w Hamburgu. Fot. PKN Orlen
Stacja PKN Orlen w Hamburgu. Fot. PKN Orlen

PKN Orlen kupi 17 niemieckich stacji za pieniądze ze sprzedaży stacji LOTOS-u

Redakcja Redakcja Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Grupa ORLEN finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii - poinformował koncern w komunikacie. Transakcja w Niemczech będzie sfinansowana ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji LOTOS. Zakup ma zostać sfinalizowany do końca lutego, po uzyskaniu przez koncern m.in. zgody niemieckiego urzędu antymonopolowego.

17 stacji w południowych landach

- W naszej strategii wyraźnie zapowiadaliśmy powiększanie naszej zagranicznej sieci stacji i konsekwentnie realizujemy te założenia. Środki, które pozyskaliśmy ze sprzedaży części stacji LOTOS-u, inwestujemy teraz także w Niemczech. Przyspieszamy rozwój sieci i uzupełniamy jej dostępność o południowe landy, gdzie dotychczas nie byliśmy silnie obecni – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Dotychczas stacje Grupy ORLEN zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych landach. 17 nowoczesnych, samoobsługowych stacji zostanie przejętych od austriackiej sieci OMV. Stacje zlokalizowane są w południowych landach – Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii. 12 spośród 17 obiektów znajduje się na terenach dyskontów sieci Aldi Süd.

Inwestycje PKN Orlen w Niemczech

Finalizacja transakcji oznacza, że Grupa ORLEN umocni się na 6. pozycji wśród największych operatorów stacji paliw w Niemczech. Sieć koncernu powiększy się do 604 obiektów. Obecnie w Niemczech w sieci Grupy ORLEN działa łącznie 587 stacji. W ciągu ostatnich 10 lat koncern zainwestował w Niemczech ponad 300 mln euro, przede wszystkim w modernizację i rozwój sieci stacji paliw.


Zgodnie ze strategią ORLEN2030, koncern do 2030 roku będzie posiadał 3,5 tys. stacji paliw na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowej. Udział stacji zagranicznych w całej sieci sprzedaży ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka