Kolejna strzelanina w Kalifornii. „Nie zdążyliśmy opłakać ofiar wcześniejszej tragedii”

Strzelanina w Half Moon Bay w hrabstwie San Mateo w stanie Kalifornia w USA. Fot. PAP/EPA/GEORGE NIKITIN
Strzelanina w Half Moon Bay w hrabstwie San Mateo w stanie Kalifornia w USA. Fot. PAP/EPA/GEORGE NIKITIN
Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch powiązanych ze sobą strzelanin w mieście Half Moon Bay w hrabstwie San Mateo w stanie Kalifornia w USA - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

Strzelanina w Kalifornii - siedem ofiar śmiertelnych

Przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa San Mateo, Dave Pine, poinformował, że cztery osoby zginęły na farmie grzybów, a trzy w pobliskiej firmie transportowej. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w pobliżu autostrady 92.

Polecamy:

Miejscowa policja poinformowała, że podejrzany został zatrzymany. – Podejrzany przebywa w areszcie. W tej chwili nie ma ciągłego zagrożenia dla społeczności – poinformowało w tweecie biuro szeryfa hrabstwa San Mateo.

Ofiarami chińscy robotnicy rolni

Członek rady Half Moon Bay Debbie Ruddock powiedziała, że ofiarami są chińscy robotnicy rolni.

– Jesteśmy załamani dzisiejszą tragedią w Half Moon Bay – napisał w oświadczeniu Dave Pine. – Nie mieliśmy nawet czasu opłakiwać tych, którzy zginęli w straszliwej strzelaninie w Monterey Park. Przemoc z użyciem broni musi się skończyć.

Half Moon Bay to miasto położone około 48 kilometrów na południe od San Francisco.

Strzelanina w Monterey Park

W sobotniej strzelaninie w Monterey Park w Kalifornii na miejscu zginęło 10 osób, 11. zmarła w poniedziałek w szpitalu. Do zdarzenia doszło w studiu tańca. Sprawą zajęło się FBI, powiadomiono również najwyższe władze USA.

W śledztwo w sprawie strzelaniny zaangażowało się wiele organów służb na wysokim szczeblu, powiadomiono również najwyższe władze USA.

"Prezydent został poinformowany przez doradcę ds. bezpieczeństwa wewnętrznego o masowej strzelaninie w Monterey Park. Polecił, by upewniono się, że FBI zapewnia pełne wsparcie lokalnym władzom, i by regularnie informowano go, gdy znane będzie więcej szczegółów" - napisała w niedzielę na Twitterze sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre.

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka