Katarzyna Skrzynecka ze wstępnych wyliczeń może spodziewać się emerytury w wysokości 35 zł. fot. Facebook.com/Katarzyna Skrzynecka
Katarzyna Skrzynecka ze wstępnych wyliczeń może spodziewać się emerytury w wysokości 35 zł. fot. Facebook.com/Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka nie kryje zaskoczenia kwotą emerytury. Ma jednak plan na przeżycie

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
Choć może się wydawać, że aktorzy mają ciekawe życie i wiele doświadczeń godnych pozazdroszczenia, to tak jak wszyscy muszą zarabiać na własne emerytury, a przy zawieranych umowach mogą być w przyszłości na tym stratni. Jak można było się spodziewać, praca na "zleceniówkach" odbiła się na wysokości świadczenia. Katarzyna Skrzynecka ze wstępnych wyliczeń może spodziewać się emerytury w wysokości 35 zł. Aktorka nie kryje, że jest zaskoczona, ale zdradza, że ma plan, jak przeżyć.

Emerytury gwiazd. Rekordzista nie dostanie nawet 10 zł 

Gwiazdy zazwyczaj pracują na umowach o dzieło. Wiąże się to z tym, że nie opłacają oni podstawowych składek do ZUS-u. Stąd też prognozy ich emerytur nie są kolorowe. 

Rekordzistą niskiej emerytury jest z pewnością Marek Piekarczyk, który może liczyć na emeryturę w wysokości 7 złotych i 77 groszy. Nieco więcej otrzyma aktorka Katarzyna Skrzynecka, co nie oznacza, że będzie to dużo. Z wyliczeń wynika, że jej świadczenie emerytalne wyniesie 35 zł. 

W rozmowie z Pudelkiem Skrzynecka nie kryła, że nie spodziewała się tak niskiej emerytury. – Taką swego czasu dostałam prognozę z ZUS, że te nasze prognozy emerytalne raczej nie przedstawiają się błękitnie i szczęśliwie – wyznała aktorka. 

Katarzyna Skrzynecka zdradza, jak sobie poradzi 

Katarzyna Skrzynecka mimo prognozy, jaką usłyszała, "nie chowa głowy w piasek" i zdradza, jak zamierza sobie poradzić z tym faktem. Aktorka będzie pracować tak długo, jak to możliwe. 

– Jeżeli nasze państwowe zasoby nam tego nie zapewnią, to trzeba samemu o tym myśleć, żeby zadbać o siebie, o swoją rodzinę w przyszłości – tłumaczy i dodaje, że obecnie występuje w dziewięciu spektaklach i część zarobionych pieniędzy zamierza odłożyć na fundusz emerytalny.

MP

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości