"Pirotechnicy wysadzili ładunek w pomieszczeniu". Fot. PAP/PAP/Aleksander Koźmiński / Canva
"Pirotechnicy wysadzili ładunek w pomieszczeniu". Fot. PAP/PAP/Aleksander Koźmiński / Canva

Ładunek wybuchowy u fryzjera w Warszawie? Ewakuowano mieszkańców

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru w zakładzie fryzjerskim na Wawrze. St. asp. Bogdan Smoter ze stołecznej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że w trakcie przeszukiwań znaleziono ładunek wybuchowy, który policyjni pirotechnicy musieli zdetonować. Kilkudziesięciu mieszkańców pobliskich budynków zostało ewakuowanych.

W nocy z soboty na niedzielę, wybuchł pożar w salonie fryzjerskim przy ul. Poezji w Wawrze. Został on ugaszony przez strażaków. Akcja gaśnicza była sprawna i trwała ok. pół godziny.

Ładunek wybuchowy u fryzjera na Wawrze? 

"Nad ranem, po przeglądzie policji, sprawdzeniu lokalu, okazało się, że był tam również podłożony ładunek wybuchowy i o godz. 6.30 zostały zadysponowane służby na to samo miejsce łącznie z grupą pirotechniczną w policji" – powiedział st. asp. Bogdan Smoter.

Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i ewakuowali kilkudziesięciu mieszkańców z budynku.

"Pirotechnicy wysadzili ładunek w pomieszczeniu" – powiedział Smoter. "Lokatorzy wrócili prawdopodobnie już do swoich mieszkań" – dodał. 

Policja nie potwierdza 

Policja na razie nie potwierdziła informacji, że u fryzjera w stołecznym Wawrze był ładunek wybuchowy.

"Jeszcze nie spłynęły do nas informacje z miejsca zdarzenia. Działała tama pirotechnika. To, że pirotechnicy coś zdetonowali, nie musi znaczyć, że w znalezionym przedmiocie był ładunek wybuchowy" – poinformowano w Wydziale Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości