rezes TVP Jacek Kurski z żoną Joanną podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP "Ramówkowy Show Jesień 2022", 24 bm. w Warszawie. (mr) PAP/Leszek Szymański
rezes TVP Jacek Kurski z żoną Joanną podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP "Ramówkowy Show Jesień 2022", 24 bm. w Warszawie. (mr) PAP/Leszek Szymański

TVP nie miało wyjścia. Ujawniono zarobki Jacka Kurskiego

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 63
W ciągu ostatniego roku na stanowisku prezesa TVP Jacek Kurski zarobił ponad 850 tys. zł. Informację przekazał poseł Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej.

Wynagrodzenie Jacka Kurskiego w TVP. Ujawniono dane

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej o wysokości zarobków byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego w 2022 roku złożył poseł KO Adam Szłapka. Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska szefa Telewizji Polskiej we wrześniu ubiegłego roku. Po odejściu z TVP Kurski zaczął pracę w Banku Światowym w Waszyngtonie.

Ile zarobił Jacek Kurski w TVP

Jak informuje w odpowiedzi na wniosek zastępca dyrektora ds. korporacyjnych w Telewizji Polskiej Robert Sołek, "kwota brutto wynagrodzenia prezesa TVP Jacka Kurskiego w roku 2022 to 854 073,19 zł".

Zgodnie z komunikatem obaj członkowie zarządu zarobili w 2022 roku w sumie 1 659 066,07 zł. TVP dodaje, że w umowie Jacka Kurskiego nie było osobnej klauzuli zakazu konkurencji.

Jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl, gdy Jacek Kurski zaczynał pracę na stanowisku prezesa TVP, jego wynagrodzenie wynosiło dokładnie 25 tys. 682 zł i 34 gr brutto miesięcznie, co daje zarobki na rękę na poziomie 18 tys. zł, z kolei w całym roku 304 tys. brutto. Już w drugim roku prezesury wynagrodzenie wynosiło już 333,2 tys. zł brutto, a w 2018 roku ok. 414 tys. zł brutto. 

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura