Aktor Mikołaj K. podczas koncertu "Za zdrowie Pań" z okazji Dnia Kobiet, 8 bm. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. (aldg) PAP/Łukasz Gągulski
Aktor Mikołaj K. podczas koncertu "Za zdrowie Pań" z okazji Dnia Kobiet, 8 bm. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. (aldg) PAP/Łukasz Gągulski

Upadek Mikołaja K. Synowie nie otrzymują pieniędzy od lat, aktor usłyszał już zarzuty

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Aktor Mikołaj K. będzie odpowiadać przed sądem za niepłacenie alimentów. Znany telewidzom z serialu "Pierwsza miłość" aktor musi uregulować dług alimentacyjny wobec synów na kwotę ok. 150 tys. zł.

Mikołaj K. zalega z alimentami. Kwota poraża

Jak podaje "Super Express", Prokuratura Okręgowa w Warszawie Mikołaj K. został oskarżony przez prokuraturę o uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego w okresie od 1 czerwca 2017 r. do 15 lipca 2021 r. W sumie dług aktora wynosi 147 tys. zł. Akt oskarżenia wylądował w Sądzie rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie.

Mikołaj K. unikał obowiązku alimentacyjnego "określonego co do wysokości wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie na rzecz synów – M.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie i R.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie. Wskutek tego łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych [...]" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

W związku z zarzutami Mikołaj K. może zostać ukarany grzywną bądź karą pozbawienia wolności do roku.

Aktor jest ojcem 12-letnich bliźniaków, dzieci pochodzą z jego związku z aktorką serialu "Pierwsza miłość" Anetą Zając. Para zakończyła relację w 2016 roku.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości