Posłanka Porozumienia Magdalena Sroka (L) i lider Agrounii Michał Kołodziejczak (P). Fot. PAP/Piotr Nowak
Posłanka Porozumienia Magdalena Sroka (L) i lider Agrounii Michał Kołodziejczak (P). Fot. PAP/Piotr Nowak

W Porozumieniu dzieje się coraz gorzej. Kołodziejczak przedstawia szumne plany

Redakcja Redakcja Agrounia Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Zaczynamy budowę nowego, silnego środowiska politycznego; do wyborów będzie przygotowana wspólna partia, która będzie startowała do Sejmu, jej szyld pokażemy w następnym tygodniu - zapowiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak podczas wspólnej konferencji z szefową Porozumienia Magdaleną Sroką.

Magdalena Sroka poinformowała w niedzielę, że Zarząd Krajowy Porozumienia, który obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach, dał jej "zielone światło" w zakresie współpracy z AgroUnią.

Polecamy:

Z Porozumienia odchodzą ludzie

Z Porozumienia odeszło dotąd blisko dziesięciu członków zarządu oraz praktycznie cała struktura młodzieżowa; nikogo nie namawiałem - powiedział PAP b. rzecznik partii Jan Strzeżek. Szefowa Porozumienia Magdalena Sroka stwierdziła, że odeszło niewielu działaczy, a ona szanuje ich decyzje.

We wtorek podczas wspólnej konferencji prasowej, Sroka mówiła o rozpoczęciu współpracy z AgroUnią. – Jednoczymy różne środowiska - od wsi po miasto. Będziemy mówić głosem rolników – deklarowała. Dodała, że Michał Kołodziejczak będzie wspólnie ze środowiskiem Porozumienia "walczył o polskich przedsiębiorców, o polskie samorządy".

Kołodziejczak o połączeniu Agrouni i Porozumienia

Kołodziejczak wskazywał, że celem tej współpracy "jest załatwienie najważniejszych spraw, które w Polsce nie zostały od dawna załatwione".

– Widzimy, że PiS oraz poprzednie rządy bardzo dużo mówiły, a jak przychodziło do załatwiania rzeczy – zapominały o tym wszystkim. My dziś chcemy budować Polskę, która będzie przyjazna Polakom, rodzinom, pracownikom, tym, którzy budują w Polsce dobrobyt, i to są firmy" - mówił Kołodziejczak.

– Niektórzy powiedzą, że my się różnimy. Nie, my się pięknie uzupełniamy – dodał.

Kołodziejczak: "Silne listy wyborcze na jesienne wybory parlamentarne"

Lider AgroUnii wskazywał ponadto, że wraz z Porozumieniem chcą zbudować silne listy wyborcze na jesienne wybory parlamentarne.

Sroka zapowiedziała objazd po Polsce

Sroka zapowiedziała wspólny objazd po Polsce. – Będziemy jeździć i rozmawiać z ludźmi. Wspólnie wypracujemy program, by rozwiązać problemy Polaków, by nasze wspólne listy w przyszłych wyborach były silne – powiedziała.

Dopytywani czy Porozumienie i AgroUnia będą jedynie tworzyć wspólne listy, czy założą wspólną partię, Kołodziejczak odparł: – Dziś zaczynamy budowę nowego, silnego środowiska politycznego. Do wyborów będzie przygotowana wspólna partia, która będzie wystawiona do Sejmu, której szyld pokażemy w następnym tygodniu". 

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka