Strajk sparaliżował niemieckie lotniska. Mnóstwo odwołanych lotów

W związku ze strajkiem na niemieckich lotniskach odwołane zostało wiele lotów do i z tego kraju. (fot. Flickr)
W związku ze strajkiem na niemieckich lotniskach odwołane zostało wiele lotów do i z tego kraju. (fot. Flickr)
W wyniku trwających na niemieckich lotniskach strajków Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały rejsy do i z Niemiec. O sprawie informował rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski.

LOT odwołuje rejsy

LOT odwołał czwartkowe rejsy z Warszawy do Frankfurtu i Hamburga. Anulowano również piątkowe loty do Frankfurtu, Hamburga, Monachium i Stuttgartu. Nie odbędą się także loty z Frankfurtu i Monachium do Warszawy. Sytuacja ta związana jest z zaplanowanymi na piątek strajkami, ogłoszonymi przez związki zawodowe.

Kilkanaście lotów anulowanych

O odwołanych rejsach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski. Utrudnienia nie będą dotyczyć lotów do Berlina i Düsseldorfu.

— W związku ze strajkiem na niemieckich lotniskach odwołane zostaną rejsy do Frankfurtu, Hamburga, Monachium i Stuttgartu:

  • 16.02: LO383; LO401,
  • 17.02: LO384; LO381/2; LO379/80; LO383; LO351/2; LO353/4; LO375; LO402; LO399/400; LO393/4, LO373/4,
  • 18.02: LO384; LO376. Rejsy do Düsseldorfu i Berlina bez zmian — przekazał Moczulski.

Paraliż na niemieckich lotniskach

Do sprawy odniosło się też stowarzyszenie portów lotniczych ADV. Oceniono, że piątkowy strajk odczuje ponad 295 tys. pasażerów.

Lotniska we Frankfurcie, Monachium i Hamburgu, w związku z piątkowym strajkiem, zapowiedziały odwołanie wszystkich lotów pasażerskich.

Już w środę rzecznik lotniska we Frankfurcie, Dieter Hulick, ostrzegał, że pasażerowie powinni skontaktować się ze swoimi liniami lotniczymi, aby ustalić, czy możliwa jest zmiana rezerwacji lotów na inne porty lotnicze.

Z kolei lotnisko w Monachium podkreśliło, że ze strajku wyłączone zostaną loty z pomocą humanitarną czy loty w nagłych przypadkach medycznych albo technicznych. Zgodnie z planem odbędą się też loty związane z Monachijską Konferencją Bezpieczeństwa.

Lufthansa szuka rozwiązań

W czwartek o strajku na lotniskach informowała również Lufthansa.

— Pracujemy nad zapewnieniem pasażerom alternatywnych rozwiązań, takich jak bilety kolejowe czy vouchery na jedzenie oraz noclegi — przekazano. Jednocześnie zalecono regularne sprawdzanie obecnej sytuacji. — Rozumiemy, że może to mieć wpływ na plan podróży i chcemy ułatwić sytuację — dodał przewoźnik.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka