W kalifornijskim sądzie okręgowym 28 kobiet złożyło pozew sądowy przeciwko Olaplex. Fot. Facebook/LAW CENTER OF AMY E. DAVIS
W kalifornijskim sądzie okręgowym 28 kobiet złożyło pozew sądowy przeciwko Olaplex. Fot. Facebook/LAW CENTER OF AMY E. DAVIS

Skandal ze znaną firmą kosmetyczną w roli głównej. Wiele klientek spotkał koszmar

Redakcja Redakcja Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Znana firma, która specjalizuje się w pielęgnacji włosów, ma poważny problem. Kilkadziesiąt kobiet pozwało ją, podając bardzo poważny powód. Sprawę opisuje BBC.

Pozew sądowy przeciwko Olaplex

W kalifornijskim sądzie okręgowym 28 kobiet złożyło pozew sądowy przeciwko Olaplex - słynnej marce, która specjalizuje się w pielęgnacji włosów. Pozywające twierdzą, że produkty tej marki spowodowały u nich wypadanie włosów, pęcherze i inne dolegliwości. 

Polecamy:

Olaplex to marka gwiazd. Chętnie sięgają po kosmetyki tej firmy Kim Kardashian i Drew Barrymore. Firma słynie z szamponów i odżywek. Oferuje też zabiegi, które mają w bezpieczny sposób „naprawiać zerwane wiązania i odmładzać włosy”.

Kobiety skarżą Olaplex

„Marka używa szkodliwych chemikaliów, które pozostawiły włosy i skórę głowy tych kobiet w gorszym stanie” – takie stwierdzenia zawiera pozew kobiet, które uznają się za poszkodowane.

„Włosy rozdwoiły się i połamały, wyglądają na zaniedbane i jakby zostały przycięte glebogryzarką” — czytamy dalej w pozwie. Na tym jednak nie koniec – część kobiet miały problemy z bardzo mocnym i uciążliwym świądem, Na skórze ich głowy miały pojawić się wysypka, infekcje bakteryjne i otwarte rany. Tego typu dolegliwości, a także wypadanie włosów i łysienie doprowadziło wiele z tych kobiet do depresji.

Produkty Olaplex - co zawierają

Produkty Olaplex zawierają Lilial i pantenol. To związki chemiczne, które mogą prowadzić nie tylko do utraty włosów i stanów zapalnych.

Szczególnie niebezpieczny jest Lilial, do niedawna używany w przemyśle kosmetycznym. W marcu 2022 roku Unia Europejska uznała tę substancję za szkodliwą dla funkcji rozrodczych i zakazała stosowania w kosmetykach. 

Olaplex się broni przed zarzutami

Olaplex twierdzi, że usunął Lilial ze wszystkich swoich produktów. Powódki podkreślają jednak, że znajduje się on we wcześniej wyprodukowanych kosmetykach, które nie zostały wycofane ze sprzedaży.

Olaplex opublikowała wyniki testów, które mają pokazywać, że wszystkie produkty są bezpieczne. „Będziemy bronić naszej firmy, naszej marki i naszych produktów przed tymi bezpodstawnymi oskarżeniami” - głosi oficjalne oświadczenie firmy. Olaplex nie wycofuje żadnego ze swoich produktów.


Dyrektor generalny firmy Jue Wong poinformowała na Twitterze: „utrata włosów to bolesny i emocjonalny temat, jednak nie spowodowały tego nasze produkty”.


KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości