Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP

Jesienne wybory wyzwaniem dla PiS. Kaczyński: Kłopotem jest moje zdrowie

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Ogólny plan kampanii wyborczej krystalizuje się; jest wysoce zaawansowany - poinformował w wywiadzie dla "Sieci" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że pierwsza konferencja programowa jest zaplanowana na czerwiec, a przedstawienie pełnego programu wyborczego na wrzesień.

Plan PiS na kampanię wyborczą

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Kaczyński był pytany, czy ogólny plan na kampanię wyborczą przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi jest już gotowy.

Polecamy:

"W tej chwili taki plan się krystalizuje. Nie powiem, że jest w 100 proc. gotów, ale jest wysoce zaawansowany. Pewnym kłopotem jest moje zdrowie, ale mam nadzieję, że szybko wrócę na trasę spotkań z wyborcami. Najważniejszy jednak jest oczywiście nowy plan dla Polski, który musimy przedstawić" - odpowiedział.

"Większość rzeczy zostało zrealizowanych"

Według prezesa PiS, "większość rzeczy zostało już zrealizowanych". "Niektóre, jak program mieszkaniowy, się nie udały i o tym też mówimy otwarcie, szukając nowych rozwiązań. Główną przyczyną był opór deweloperów, części samorządów i różnych korporacji, które miały np. udostępnić tereny. Nie poddajemy się jednak, będziemy walczyli o tanie mieszkania dla Polaków, mamy nowe pomysły, uwzględniające dotychczasowe doświadczenia. Pojawiły się nowe wyzwania i na nie też trzeba odpowiedzieć. Przedstawimy również ofertę dla przedsiębiorców, będziemy podkreślali, że jako pierwsza ekipa skutecznie obniżyliśmy podatki" - mówił.

Konferencja programowa PiS w czerwcu

Kaczyński poinformował przy tym, że "pierwsza konferencja programowa jest zaplanowana na czerwiec, przedstawienie pełnego programu wyborczego na wrzesień", a "już od kwietnia kontynuacja konferencji tematycznych".

KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka