Małgorzata Rozenek z synami. Źródło: Facebook/Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek z synami. Źródło: Facebook/Małgorzata Rozenek

"Zielone szaleństwo" w rodzinie Rozenek. "Wege nie jest ok"

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Małgorzata Rozenek stwierdziła, że wychowa swoje dziecko na swój sposób. Syn "perfekcyjnej pani domu", Henryk, od urodzenia jest na wegańskiej diecie. "To jest idealnie, modelowo rozwijające się dziecko" - mówi prezenterka.

"Perfekcyjna" rodzina Rozenek 

Rozenek nie kryje, że w jej życiu wszystko musi być idealne. Od ubioru po dietę gwiazda "Perfekcyjnej pani domu" dba o to, żeby nie było miejsca na przypadkowość. Od lat celebrytka jest na bezmięsnej diecie wraz ze swoim mężem, Radosławem Majdanem. Nie tylko poleca to fanom:

"Niejedzenie mięsa to najlepsze, co mogło mi się przytrafić, każdemu bardzo polecam. Nawet okresowo. To uczucie lekkości, które towarzyszy diecie wegetariańskiej, powoduje, że chce Ci się latać. Wiosna to dobry czas na rozpoczęcie tej przygody".

"Zielone szaleństwo" u Majdanów

Ale także karmi tak swoje dzieci! Starszy z synów Rozenek, Staś, mięso porzucił ze względów ideologicznych. Taką samą dietę od urodzenia ma młodziutki Henryk. W wywiadzie dla "Plejady" wyjawiła, że jej synek nie zna smaku mięsa!

"Najlepsze jest to, że nasz Henryk, który od urodzenia nie je mięsa, źle znosi też laktozę, więc nie je też normalnego nabiału i jest na diecie kompletnie roślinnej, czasami z dodatkiem ryb". Małgorzata Rozenek-Majdan dodaje, że Henryk nie ma żadnych problemów ze zdrowiem. Powtarza za lekarzem: "W swojej siatce centylowej ma bardzo dobre wyniki, pediatra twierdzi, że to jest idealnie, modelowo rozwijające się dziecko". 

Dodatkowo wspomina, jak zaczęła się jej wege-przygoda, i jak wciągnęła w "zielone szaleństwo" męża: "Ja już wcześniej nie jadłam mięsa, miałam powroty w trakcie ciąż, później znowu je odstawiałam. Tak naprawdę to była największa rewolucja dla Radosława, który nagle został postawiony przed faktem dokonanym, ale świetnie się z tym czuje i sam powiedział, że teraz nie wyobraża sobie powrotu do kuchni mięsnej"

Krytyka internautów. "Nie, wege nie jest ok"

Wyznanie Majdan spotkało się z wątpliwością wielu internautów. W stronę gwiazdy TVN lecą uwagi, że ważna jest zbilansowana i zrównoważona dieta. Jedna z fanek napisała "Nie, wege nie jest ok. Wypadają włosy, chorują zęby, wpada się w anemię. Najlepsza dieta to zbilansowana dieta i zdrowy rozsądek oraz umiar w jedzeniu". Inna osoba dodała: "Nie dawać dziecku mięsa to moim zdaniem jest nie fair. Niech ono samo zdecyduje czy będzie wege czy nie jak urośnie."

A jaka jest twoja opinia na temat zmuszania dzieci do diety "wege"?

Salonik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości