Moment uderzenia w blok w Zaporożu.
Moment uderzenia w blok w Zaporożu.

Zbrodnia Rosjan na cywilach. Atak rakietowy na blok w Zaporożu

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 77
Co najmniej jedna osoba straciła życie, a 18 ludzi jest rannych po ostrzale rakietowym w blok mieszkalny na Zaporożu. Mrożący krew w żyłach film z rosyjskiego ataku zamieścił w mediach społecznościowych Wołodymyr Zełenski.

Zełenski: Świat nie może na to pozwalać 

- Zaporoże. W tej chwili dzielnice mieszkalne, w których mieszkają zwykli ludzie i dzieci, są ostrzeliwane. To nie może stać się „tylko kolejnym dniem” w Ukrainie, ani nigdzie indziej na świecie. Świat potrzebuje większej jedności i determinacji, aby szybciej pokonać rosyjski terror i chronić życie - zaapelował Wołodymyr Zełenski, dołączając film. 

Film z ataku w Zaporożu  

Widzimy na nim, jak rakieta spada w wieżowiec w Zaporożu. Według relacji mieszkańców i mediów w mieście doszło do serii eksplozji. Przynajmniej jedna rakieta trafiła w blok mieszkalny, powodując pożary także w okolicznych budynkach. Jedna osoba zmarła w szpitalu, jest 25 rannych, choć może ich przybywać. Rano w Zaporożu uruchomiono syreny alarmowe, spodziewając się rosyjskich bomb.  

 

- Piekło w Zaporożu - pisze korespondentka BBC Mirosława Petsa. 

 

Po ostrzale wieżowca ranne zostały również dzieci: 

 


- Rosjanie ostrzeliwują Zaporoże. Budynki mieszkalne, a także wyspa Chortyca są pod ostrzałem wroga - mówią ukraińscy wojskowi, cytowani przez "Ukraińską Prawdę". 

GW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj77 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka