Mata pomaga Monarowi. Raper wspiera ludzi uzależnionych

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Mata zaangażował się w projekt realizowany przez Monar. Popularny raper pomógł Ośrodkowi Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie.

Mata przekazał pieniądze na Monar

Latem ub. roku w swoim głośnym wystąpieniu, kiedy mówił o kandydowaniu na urząd prezydenta, Michał Matczak informował o przekazaniu 420 tysięcy na organizację MONAR, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce zajmuje się profilaktyką i leczeniem uzależnień.

Raper z wizytą w ośrodku leczenia narkomanów

Teraz już wiadomo, na co zostały przekazane pieniądze. Sfinansował przeprowadzenie generalnego remontu i zakupił kompletne wyposażenie nowoczesnej siłowni dla pacjentów w ośrodku Monaru w Głoskowie. Ruszyły też prace nad naszym wspólnym projektem edukacyjno-profilaktycznym. O wizycie Maty w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie poinformował w mediach społecznościowych Monar.


Problemy Maty z narkotykami

Mata sam miał problemy z powodu narkotyków. W lutym sąd zgodził się na umorzenie sprawy przeciwko raperowi i jego koledze, którzy zostali zatrzymani z kilkoma gramami marihuany. Według wymiaru sprawiedliwości ukaranie osoby, która miała przy sobie 1,45 gramów marihuany, byłoby „niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości”. Prokuratura wniosła jednak od tej decyzji zażalenie.

Mata angażuje się w kwestię legalizacji marihuany. - Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków. Chciałbym poprosić w tym momencie wszystkich moich fanów oraz fanów wolnej muzyki o to, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce - mówił podczas wystąpienia na gali Bestsellerów Empiku.

ja

(fot. Facebook/Monar)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo