Tusk kontra Morawiecki. Premier demaskuje lidera PO

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Premier Mateusz Morawiecki zamieścił w sieci nagranie uderzające w Donalda Tuska. Szef rządu postanowił wytknąć "kłamstwa" lidera PO, które miał wypowiedzieć w trakcie spotkań z wyborcami. "Donald, nie kłam" - takim napisem kończy się filmik opublikowany przez premiera Morawieckiego.

Przepychanki między Tuskiem a Morawieckim 

Wprawdzie nieoficjalnie, ale już trwa kampania wyborcza przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Lider opozycji oraz szef rządu w jej trakcie ostro przepychają się między sobą. Jakiś czas temu Donald Tusk postanowił wyliczyć, ile razy w Jaśle Morawiecki wymienił jego nazwisko. 

"Morawiecki 36 razy wymienił moje nazwisko i nazwę Platformy w trakcie swojego wystąpienia w Jaśle. Mateusz, ty masz promować swojego obecnego szefa, nie poprzedniego" – napisał lider PO, nawiązując do wcześniej przynależności partyjnej premiera. 


Morawiecki demaskuje Tuska 

We wtorek na Twitterze Morawieckiego pojawiło się nagranie, które ma demaskować kłamstwa Tuska. Filmik trwający 1:30 min zawiera historyczne wypowiedzi lidera PO zestawione z aktualnymi nagraniami, głównie ze spotkań lidera PO z mieszkańcami Śląska. 

Na początku premier nawiązał do wypowiedzi Tuska, który stwierdził, że "nigdy nie mówił, iż mur na granicy polsko-białoruskiej nigdy nie powstanie". Zestawił te słowa z wypowiedzią z 2021 roku, kiedy to lider PO mówił, że "tego muru nigdy nie zobaczycie". 

W dalszej części nagrania nawiązano m.in. do Baltic Pipe, wydobywania węgla na Śląsku, czy protestów górników.

"Donald, nie kłam" - takim napisem kończy się filmik opublikowany przez premiera Morawieckiego. Smaczku dodaje fakt, że 28 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa.

Tusk nie cieszy się zaufaniem 

W poniedziałek z opublikowanego sondażu CBOS wynika, że prezydent Andrzej Duda, szef MON Mariusz Błaszczak i premier Mateusz Morawiecki to liderzy rankingu zaufania w marcu. Z największą nieufnością spotykają się szef PO Donald Tusk, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zaufanie do przewodniczącego PO Donalda Tuska deklaruje 26 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt proc.); nieufność wobec niego wyraża 58 proc. ankietowanych (o 2 punkty proc. więcej niż w lutym).

MP

(Fot. Mateusz Morawiecki i Donald Tusk/PAP) 

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj71 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka