Znany napój zmienia logo. Rewolucja po 15 latach

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Pepsi jest jednym z najczęściej wybieranych napojów. Firma zaprezentowała właśnie nowe logo i system identyfikacji wizualnej z okazji 125. rocznicy powstania marki. – Zaprojektowaliśmy nową tożsamość marki, aby połączyć przyszłe pokolenia z dziedzictwem naszej marki – tłumaczy Mauro Porcini, główny projektant PepsiCo. Do Polski nowy logotyp ma trafić w 2024 roku.

Pepsi prezentuje nowe logo

Z okazji 125. rocznicy powstania Pepsi, marka zaprezentowała nowy logotyp. Jest to pierwsza zmiana od 14 lat. Logo charakteryzuje się pogrubioną czcionką, wpisaną w ikonę globu. Co więcej, zaktualizowano również paletę kolorów, które będą kontrastowe i wyraziste. Marka nie zmieniła jednak koloru oznaczenia napojów bez cukru, które pozostaje czarne. 

– Zaprojektowaliśmy nową tożsamość marki, aby połączyć przyszłe pokolenia z dziedzictwem naszej marki, łącząc wyróżnienia z naszej historii ze współczesnymi elementami, aby zasygnalizować naszą odważną wizję tego, co ma nadejść – powiedział główny projektant PepsiCo Mauro Porcini, cytowany w komunikacie prasowym firmy.– Ten nowy system wizualny wydobywa to, co najlepsze z bogatego dziedzictwa marki Pepsi, a jednocześnie wykonuje ogromny skok naprzód, aby przygotować ją na sukces w coraz bardziej zmieniającym się cyfrowym świecie – stwierdził z kolei CMO Pepsi Todd Kaplan. 

Nowe logo będzie wykorzystywane od jesieni w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce premiera ma mieć natomiast w 2024 roku. 

Nie tylko Pepsi ze zmianami. 7UP z nowym sloganem 

Jakiś czas temu, PepsiCo ogłosiło również wprowadzenie nowej tożsamości i loga marki 7UP. Nowy slogan produktu będzie brzmiał: "New Get Up, Same 7UP”. 

Z kolei jeśli chodzi o logo to przebija się "siódemka", która rzuca cień - motyw określany jest jako long shadow. Obok niej jest czerwona kulka z napisem "up”. Zyskała ona pewną autonomię i pojawia się w różnych miejscach solo. 

MP

(Fot. CC0)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka