Aktywistka Katarzyna Katarzyna Augustynek, znana jako Babcia Kasia. Fot. PAP/Paweł Supernak
Aktywistka Katarzyna Katarzyna Augustynek, znana jako Babcia Kasia. Fot. PAP/Paweł Supernak

Babcia Kasia z wyrokiem. Gryzła i biła policjantów

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 132
Katarzyna Augustynek to słynna zwolenniczka opozycji - Babcia Kasia. Kobieta została skazana za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Mąż jednej z funkcjonariuszek na Twitterze opublikował wyrok nakazowy sądu okręgowego dla Warszawy Śródmieście.

Wyrok nakazowy dla Katarzyny Augustynek

Katarzyna Augustynek była oskarżona o to, że 10 sierpnia, 10 września, 10 października 2021 roku i 11 listopada 2021 roku naruszyła nietykalność cielesność, a także znieważyła policjantów. 


Co zrobiła babcia Kasia?

Opozycyjna aktywistka 10 sierpnia 2021 roku ugryzła policjanta w rękę. Wobec innego funkcjonariusza „używała słów powszechnie uznanych za obelżywe i obraźliwe”.

10 września w Ogrodzie Saskim „złapała oburącz za prawą rękę policjanta i ugryzła go w przedramię”. Innego policjanta znieważyła.

10 października „ciągnęła za mundur i kopała po nogach” funkcjonariusza. Obraziła także trzech innych policjantów. Augustynek naruszyła również nietykalność cielesną funkcjonariuszki - kilkukrotnie uderzyła pełniącą służbę policjantkę drzewcem z flagą.

11 listopada 2021 roku szarpała i odpychała policjantkę - chciała w ten sposób utrudnić funkcjonariuszce filmowanie manifestacji.


Nawiązka i prace społeczne

Sąd uznał winną Katarzynę Augustynek, czyli Babcię Kasię. Kobieta otrzymała karę łączną roku i ośmiu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania w tym czasie nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin.

Siedmioro funkcjonariuszy, wskazanych przez sąd, ma otrzymać od opozycyjnej aktywistki po 800 złotych nawiązki. 

KW

Aktywistka Katarzyna Katarzyna Augustynek, znana jako Babcia Kasia. Fot. PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj132 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka