Kadr z filmu "Ania", fot. materiały promocyjne TVP
Kadr z filmu "Ania", fot. materiały promocyjne TVP

TVP pokaże serial o Annie Przybylskiej. Kiedy oglądać "Anię"?

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
TVP pokaże w święta wielkanocne miniserial o aktorce Annie Przybylskiej. Serial składa się z czterech odcinków. Film „Ania” to wzruszająca historia o odważnej, kochającej i spełniającej marzenia dziewczynie z Gdyni.

Anna Przybylska - niezapomniana Marylka ze "Złotopolskich"

Anna Maria Przybylska była uwielbianą w Polsce aktorką o zjawiskowej urodzie, charakterystycznym głosie i zaraźliwym śmiechu. W roku 1998 zadebiutowała w telewizji niezapomnianą rolą Marylki w emitowanym w TVP2 serialu „Złotopolscy”. Popularność przyniósł jej także udział w wielu filmach, takich jak: „Ciemna strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc” - przypomina TVP.

Zanim trafiła na ekrany karierę zaczynała w modelingu, gdzie wielokrotnie zdobywała tytuły "Twarzy Roku". Prywatnie była partnerką Jarosława Bieniuka, urodziła troje dzieci Oliwię, Szymona oraz Jana. Wspaniale zapowiadające się życie przerwała wczesna śmierć. Anna Przybylska chorowała na raka trzustki. Mimo przebytej operacji usunięcia guza w gdańskiej klinice i walki o powrót do zdrowia w Szwajcarii aktorka odeszła 5 października 2014 r. w rodzinnym domu w Gdyni Orłowie. Miała wówczas 35 lat.


Film o Ani Przybylskiej

W 2022 roku Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski nakręcili film dokumentalny o Annie Przybylskiej. Kuczkowski (były już dyrektor biura programowego TVP) i Bandurski wcześniej zrealizowali dla TVP filmy dokumentalne "Krzysztof Krawczyk – całe moje życie" oraz "Maryla. Tak kochałam".


Na dokument o Ani Przybylskiej składają się wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z zawodowego i prywatnego życia aktorki. Film przybliża jej drogę do sławy oraz to, jak radziła sobie z codziennością i przeciwnościami losu. W dokumencie o Annie Przybylskiej wzięli udział bliscy aktorki, dzięki którym dowiadujemy się, jak postrzegała ją rodzina oraz koledzy z planu filmowego.

Wspomnieniami o Ani podzielili się m.in.: Andrzej Piaseczny, Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Jan Englert, Paweł Wawrzecki, Szymon Bobrowski, Paweł Małaszyński, Michał Żebrowski, reżyser Radosław Piwowarski, jak również jej rodzina – partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama i siostra.


Serial "Ania" - kiedy oglądać w TVP?

Serial „Ania” składa się z czterech odcinków. Dwa zostaną pokazane w Niedzielę Wielkanocną 9 kwietnia: pierwszy o godz. 18:25, a drugi o 18:55. Kolejne dwa będzie można obejrzeć o tej porze dzień później.

Film dokumentalny o Annie Przybylskiej od 3 marca 2023 roku dostępny jest w TVP VOD. Produkcja miała premierę w kinach 7 października 2022 roku. Kinową wersję "Ani" w Polsce obejrzało go ponad 640 tys. widzów.

ja

(Zdjęcie: Kadr z filmu "Ania", fot. materiały promocyjne TVP)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura