W piątek 31 marca do kin trafił film "Puchatek: Krew i miód". fot. materiały prasowe
W piątek 31 marca do kin trafił film "Puchatek: Krew i miód". fot. materiały prasowe

Kubuś Puchatek dla dorosłych? Nie ma już tabu

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
W piątek 31 marca swoją premierę w Polsce miał film "Puchatek: Krew i miód", w reżyserii Rhysa Frake-Waterfield, dla którego tytuł ten jest debiutanckim projektem. Film opowiada o tym, jak Kubuś Puchatek wraz z Prosiaczkiem, porzuceni przez Krzysia, zmieniają się w bestie siejące terror w Stumilowym Lesie.

Kubuś Puchatek jako postać z horroru

Krzyś dorósł i opuścił Stumilowy Las, zostawiając w nim swoich przyjaciół. W Kubusiu Puchatku i Prosiaczku rośnie gniew, w wyniku którego zmieniają się w dzikie bestie, dla których przysmakiem jest ludzka krew. Podczas zimy podejmują decyzję, by skonsumować jednego z członków swojej grupy. To ma pozwolić im przeżyć.

Bohaterowie planują również zemstę na Krzysiu, który pewnego dnia ponownie pojawił się w Stumilowym Lesie, aby przedstawić przyjaciołom swoją dziewczynę.

Zapowiedzi filmu cieszyły się znaczną popularnością. Pierwszy zwiastun filmu Rhysa Frake-Waterfielda obejrzano w serwisie YouTube grubo ponad 10 milionów razy. 

Do myślenia daje fakt, że "Puchatek: Krew i miód" został w ubiegłym tygodniu wycofany z kin w Hongkongu.

"Puchatek: Krew i miód". Opinie o filmie

Film, którego premiera w Polsce miała miejsce w piątek 31 marca, jak dotąd nie cieszy się zbyt pozytywnymi opiniami. W recenzjach wytknięto reżyserowi m.in. brak finezji, ciekawej historii czy zbyt niski budżet na produkcję.

—  Całość przypomina raczej amatorskie kino, które nie nadaje się na duży ekran. Niedoróbki i maluteńki budżet widać na każdym kroku — pisze Dawid Muszyński na łamach portalu NaEkranie.pl.

Opinie na temat filmu pojawiają się też w mediach społecznościowych.

— Puchatek: Krew i miód to najgorszy horror, jaki widziałam od 21 lat, 9 miesięcy i 22 dni. Jeśli masz około 20 złociszy, które chciałeś/aś przeznaczyć na kupno biletu na ten film to wrzuć je do błota lub spal. Z pewnością będzie to bardziej satysfakcjonujące i zaoszczędzi twój czas — pisze jeden z użytkowników Twittera.

"Puchatek: Krew i miód". Gdzie obejrzeć?

W 2021 roku Disney stracił prawa na wyłączność do ekranizowania przygód Puchatka, co błyskawicznie wykorzystał reżyser horroru.

Film "Puchatek: Krew i miód" obejrzeć można m.in. w kinach Helios, OH Kino, Cinema City i Multikinie. Tytuł rekomendowany jest dla osób powyżej 15 roku życia.

RB/KW

Na zdjęciu: W piątek 31 marca do kin trafił film "Puchatek: Krew i miód". fot. materiały prasowe

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj7 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura