Zełenski jest już w Polsce. Wraz z Dudą przemówią do wolnego świata

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 77
Wołodymyr Zełenski przybył do Polski. Ukraińskiemu prezydentowi ma towarzyszyć żona Ołena Zełenska. Dziś po godzinie 18 na dziedzińcu Zamku Królewskiego będą przemówienia Andrzeja Dudy i Zełenskiego.

Zełenski z ważną wizytą w Polsce

O tym, że Zełenski jest już w Polsce jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Już przed południem ukraińskiego gościa przywita Andrzej Duda przed Pałacem Prezydenckim. Politycy porozmawiają w "cztery" oczy. - Pan prezydent Zełenski przekroczył granicę z Polską. Jest na terenie Polski - potwierdził w TVN24 szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. Jak dodał, o godzinie 11 nastąpi oficjalne powitanie Zełenskiego przez Dudę. 

Tematami dyskusji będzie dalsza pomoc militarna dla napadniętego sąsiada, a także kwestia odbudowy kraju po wojnie. Zełenskiemu zależy też na polskim wsparcie w akcesji do UE i NATO. 

W środę nie obędzie się też bez udziału prezydentów w panelu dyskusyjnym z przedstawicielami polskich i ukraińskich firm. Z Zełenskim przyjechało do Warszawy kilku ministrów. Wraz z ukraińskim prezydentem będą uczestniczyć w konsultacjach międzyrządowych w KPRM z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. 


Wystąpienie prezydentów w Warszawie

O godzinie 18 rozpocznie się najbardziej efektowna część wizyty Zełenskiego. Wtedy wystąpią na dziedzińcu Zamku Królewskiego Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski, którzy wygłoszą przemówienia. Na wydarzenie mogą przyjść wszyscy chętni. Zostanie ustawiony telebim w obrębie Zamku Królewskiego. 

Zdj. Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski. Fot. KPRP

Czytaj też: 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka