Sobotni mecz Realu Madryt z Villarrealem. (fot. PAP/EPA)

Real Madryt bez szans na mistrza Hiszpanii. Niespodziewana porażka z Villarrealem

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Real Madryt przegrał mecz z Villarrealem na własnym stadionie, w 28. kolejce hiszpańskiej La Ligi. Tym samym drużyna traci już 12 punktów do FC Barcelony. Media wskazują, że jest to strata nie do odrobienia, a Lewandowski może już przyjmować gratulacje.

Porażka Realu Madryt

Jak wskazują media, szanse na pierwsze miejsce Realu w hiszpańskiej La Lidze obecnie są nikłe, po tym jak w sobotę drużyna z Madrytu niespodziewanie przegrała 2:3 z Villarrealem. Przypomnijmy, że kilka dni temu Real wygrał z FC Barceloną 4:0 w Pucharze Króla na Camp Nou.

Mocny początek Realu

Mecz rozpoczął się wyraźną przewagą Realu. W szesnastej minucie meczu samobójczego gola strzelił piłkarz Villarreal Pau Torres.  Chwilę później Królewscy mieli szansę na kolejny punkt podczas akcji Karima Benzemy. Nie udało mu się jednak wygrać pojedynku z Pepe Reiną, który wybił piłkę na bok. Przejął ją Rodrygo, który chwilę później strzelił w stronę bramki Villarrealu. Bramkarz gości po raz kolejny zdołał jednak obronić strzał. W 48. minucie meczu gol dla Realu zdobył Vinicius Junior.

Villarreal przejął inicjatywę

Po mocnym naporze Realu inicjatywę przejęli zawodnicy Quique Setiena. W 39. minucie meczu bramkę zdobył Samuel Chukwueze. Kolejny punkt dla Villarrealu zdobył w 70. minucie meczu José Luis Morales. Dziesięć minut później Chukwueze ponownie strzelił bramkę, która dała drużynie zwycięstwo z wynikiem 2:3.

Real bez szans na zostanie mistrzem Hiszpanii?

Media wskazują, że sobotnia porażka Realu Madryt odebrała drużynie możliwość zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii. Królewscy tracą do FC Barcelony już 12 punktów, co według dziennikarzy i ekspertów jest stratą praktycznie nie do odrobienia. Przewaga ta może jeszcze wzrosnąć poniedziałek. Wtedy też Barcelona zmierzy się z Gironą.

Porażka Barcy w meczu z Realem

Przypomnijmy, że kilka dni temu FC Barcelona poniosła porażkę w meczu z Realem Madryt, przegrywając cztery do zera. Hiszpańskie media nie zostawiły suchej nitki na Robercie Lewandowskim, którego gra nie była dobrze oceniana przez komentatorów i dziennikarzy. Nie radził sobie w pojedynkach z Ederem Militao i Davidem Alabą, tracił piłki, a jedynej sytuacji w meczu nie wykorzystał - z niej zrodziła się kontra dla gości. Camp Nou i polski gwiazdor zapamiętają lekcję od Realu na długo.