Israel Adesanya (P), Donald Trump wraz z Dana Whitem i ekipą UFC (L) / źródło: Twitter
Israel Adesanya (P), Donald Trump wraz z Dana Whitem i ekipą UFC (L) / źródło: Twitter

UFC 287. Israel Adesanya nokautuje Alexa Pereirę. Donald Trump obecny na gali

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
W sobotę w Miami odbyła się 287. gala UFC. Walką wieczoru w tym wydarzeniu był pojedynek Alexa Pereiry z Israelem Adesanyą o pas mistrzowski. Sensację wywołało pojawienie się na gali byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Walka wieczoru: Pereira kontra Adesanya

Pojedynek Pereiry z Adesanyą zaczął się spokojnie od wymiany kilku kopnięć. Pereira atakował swojego przeciwnika w łydki, aby ograniczyć jego mobilność, zaś Nigeryjczykowi znacznie częściej udawało się trafić w twarz swojego rywala.

Od początku drugiej rundy Adesanya postanowił aktywniej atakować Pereirę, co spotkało się z jego odpowiedzią w postaci wysokiego kopnięcia i przejścia do ofensywy, czym doprowadził do zamknięcia pod siatką Nigeryjczyka.

Israel Adesanya napierał jednak do przodu, co pozwoliło mu szybko wydostać się z pułapki.


Brutalny nokaut

Praktycznie przez całą drugą rundę zawodnicy toczyli wyrównany pojedynek, jednak w pewnym momencie Adesanya wymierzył potężny prawy sierpowy, który złamał obronę Pereiry, który po przyjęciu kolejnego ciosu został znokautowany.

Tym samym Israel Adesanya zrewanżował się za wcześniejsze porażki z Alexem Pereirą i odzyskał pas mistrzowski w wadze średniej. 

— Mam nadzieję, że niektórzy z was będą mogli poczuć to szczęście w pewnym momencie swojego życia... Myśliwy został upolowany. Pokonując mnie, uczynił mnie lepszym zawodnikiem i lepszą osobą. Nie oszukiwałem się — powiedział Israel Adesanya po wygranej walce.


Trump obecny na gali

Sensację wywołało pojawienie się na 287. gali UFC byłego prezydent USA Donalda Trumpa, który w zeszłym tygodniu oficjalnie został postawiony w stan oskarżenia m.in za zaoferowanie pieniędzy byłej aktorce porno Stormy Daniels w zamian za milczenie na temat ich intymnej relacji.

W mediach społecznościowych internauci zauważyli, że miał on jedno z najlepszych miejsc. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie Trumpa pozującego z szefem UFC Daną Whitem. 

Jak zauważa FOX News, Trump i White mają bliskie relacje. Portal wskazuje również, że były prezydent USA od lat przyjaźni się z Jorge Masvidalem, który wystąpił w co-main evencie gali, walcząc z Gilbertem Burnsem.

RB

(na zdjęciu: Israel Adesanya (P), Donald Trump wraz z Dana Whitem i ekipą UFC (L) / źródło: Twitter)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport