Paweł Kukiz kontra Donald Tusk. fot. PAP
Paweł Kukiz kontra Donald Tusk. fot. PAP

Kukiz odgryzł się Tuskowi. "Nie nazywajcie go Niemcem"

Redakcja Redakcja Kukiz'15 Obserwuj temat Obserwuj notkę 98
Paweł Kukiz jest krytykowany za swoją przedwyborczą współpracę razem z Prawem i Sprawiedliwością. W Wielką Sobotę zaczepił go na Twitterze Donald Tusk. Lider Kukiz'15 nie pozostał dłużny liderowi PO. Padły ostre słowa.

Spięcie Tuska i Kukiza na Twitterze

"Inflacja szaleje. Najbardziej podrożały majonez, jaja i Kukiz" - napisał Donald Tusk na Twitterze.

Paweł Kukiz odpowiedział przewodniczącemu Platformy. "Nie nazywajcie (proszę) Tuska Niemcem, bo to obraza dla Niemców! Ale  jeśli już koniecznie musi być wątek niemiecki, to mówcie o nim po prostu "Wurst" (kiełbasa). Zawsze najdroższa w koszyczku i pasuje do jaj" - odpisał.

Na to odpisała posłanka Monika Wielichowska: "Drogo, drożej … Kukiz".


O co chodzi z Kukizem i "szmatą"?

Polityk wdał się również w małą pyskówkę z przedstawicielką KOD z Gdańska. "Majonez i jajka mogę zrozumieć. Ale, żeby szmaty tyle kosztowały? Koniec świata jak mawiał Popiołek" - napisała internautka, dodając życzenia dla Donalda Tuska.

"Podrożałaś? Stawkę podniosłaś?" - odpisał jej Kukiz.

Określenie "szmata" często leci pod adresem lidera Kukiz'15. Przyczynił się do niego sam Paweł Kukiz, który porzucając karierę muzyczną dla polityki zapewniał, że to będzie nowa jakość, inna niż PiS i PO. "Jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato" - miał powiedzieć w 2015 roku. Słowa te wypomniano Kukizowi już wtedy, gdy razem z PiS głosował za lex TVN, i teraz, gdy pojawiły się pogłoski o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach.

W sondażach ugrupowanie Pawła Kukiza ma ok. 1 proc. poparcia.

ja

(Zdjęcie: Paweł Kukiz kontra Donald Tusk. fot. PAP)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj98 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka