Stało się. Nowa koalicja wystartuje w wyborach

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem łączą siły. Na konferencji prasowej poinformowali o wspólnym starcie Polski 2050 z PSL.

- Po długich rozmowach podjęliśmy razem z PSL, my Polska 2050 Szymona Hołowni, decyzję o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych - powiadomił Hołownia. - Umowa, którą dzisiaj zatwierdził zarząd mojej partii i Naczelny Komitet Wykonawczy PSL, mówi wprost, że powołamy wspólny, koalicyjny komitet wyborczy. Precyzuje, jakie wartości przyświecają nam, kiedy decydujemy się na tę współpracę, jakie punkty wypracowanego wspólnie założenia programowego chcemy Polakom obiecać, że zrealizujemy, mimo wszystkich różnic, które nas dzielą - dodał lider Polski 2050. O porozumieniu między dwoma partiami pisaliśmy przed południem w Salonie24


"Mamy plan" 

- Mamy z Polską 2050 plan dla lepszej Polski. Mamy plan dla uczciwej i gospodarnej Polski, która doceni ludzi ciężkiej pracy. Mamy propozycje dla tych, którzy marzą o zmianie Polski po wyborach. To połączenie dwóch ruchów: najmłodszego i najstarszego - zadeklarował Kosiniak-Kamysz. 

- Lepsza Polska jest możliwa. Zakończyliśmy rozmowy z Polską 2050. Wykonaliśmy zobowiązanie wobec wyborców. Ogłaszamy wspólny start w wyborach. Dziękujemy Polakom za zaufanie i cierpliwość. To trwało, bo maszyna by dobrze funkcjonowała musi się dotrzeć - dodał szef PSL. 


Próg wyborczy wyższy dla koalicji PSL i Polski 2050

Wspólny start w koalicji oznacza, że Polska 2050 i PSL do przekroczenia mają próg 8 proc. w wyborach. W innym wypadku politycy z tego bloku nie uzyskają miejsc w parlamencie, co spotkało w 2015 roku sensacyjnie Zjednoczoną Lewicę. 

Fot. PSL/Twitter

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka