Antony Blinken podczas wizyty w Polsce w kwietniu 2022 r. Fot. state.gov
Antony Blinken podczas wizyty w Polsce w kwietniu 2022 r. Fot. state.gov

"USA dumne ze współpracy z Polską". Słowa sekretarza stanu USA do Polaków

Redakcja Redakcja Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
W imieniu Stanów Zjednoczonych składam najlepsze życzenia narodowi polskiemu, który świętuje rocznicę uchwalenia swojej pierwszej konstytucji 232 lata temu - przekazał w środę sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Blinken: Polacy to wiedzą

- Tak jak mówił prezydent USA Joe Biden podczas swojej wizyty w Warszawie w lutym, w momentach wielkiego wstrząsu i niepewności, najważniejsze to wiedzieć za czym się opowiadamy i kto nas wspiera, to naprawdę ma znaczenie - przypomniał Blinken w oświadczeniu opublikowanym na stronie Departamentu Stanu.

- Polacy wiedzą to lepiej niż większość i to jest prawdziwe znaczenie solidarności - podkreślił szef amerykańskiej dyplomacji.


"USA dumne z bycia przyjacielem Polski"

USA są dumne z bycia przyjacielem, partnerem i sojusznikiem Polski, z bliskiej współpracy w obronie wolności przed tyranią i agresją, we wspieraniu Ukrainy, nakładaniu konsekwencji na Rosję i wzmacnianiu naszego bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO - wyliczył Blinken.

- Opierając się na naszych wspólnych wartościach, stajemy się silniejsi i odnosimy sukcesy dzięki współpracy w ważnych kwestiach, jak czysta i niezawodna energetyka i rozwój relacji gospodarczych - dodał sekretarz stanu. Z niecierpliwością oczekuję dalszego rozwoju naszej współpracy i przyjaźni w nadchodzącym roku - zakończył Blinken.

Życzenia od ambasadora USA

Życzenia do Polaków skierował również ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

"Na przestrzeni dziejów Polacy byli symbolem  wytrwałości, nadziei i wolności. Przyjaźń łącząca USA i Polskę nigdy nie była silniejsza niż obecnie i z niecierpliwością czekam na dalsze zacieśnianie naszych więzi. Razem jesteśmy silniejsi, razem jesteśmy bezpieczniejsi, razem jesteśmy lepsi" - napisał na Twitterze.


ja

(Zdjęcie: Antony Blinken podczas wizyty w Polsce w kwietniu 2022 r. Fot. state.gov)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj44 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura