Wnętrze kościoła w Pionkach (tło), ks. Leon Czerwiński (tło) / źródło: Facebook, parafiapionki.pl
Wnętrze kościoła w Pionkach (tło), ks. Leon Czerwiński (tło) / źródło: Facebook, parafiapionki.pl

Emerytowany ksiądz pobity pod kościołem. Proboszcz apeluje do świadków

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 77
W Pionkach koło Radomia pobity został 80-letni ksiądz Leon Czerwiński, były proboszcz miejscowej parafii — podało Radio Szczecin. Do incydentu doszło w piątek 5 maja. Oświadczenie w tej sprawie wydał proboszcz parafii ks. Mariusz Wincewicz, który zaapelował do świadków tego zdarzenia o kontakt z policją.

Pobicie księdza w Pionkach

Do pobicia byłego proboszcza parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski doszło obok kościoła, na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej — podaje na Facebooku portal TuPionki. — 80 letni ks. Leon Czerwiński wracając z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez mężczyznę — czytamy.


Oświadczenie proboszcza parafii w Pionkach

Do zdarzenia odniósł się proboszcz parafii, ks. Mariusz Wincewicz.

— Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem — przekazał w oświadczeniu. — Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80-letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna — dodaje ksiądz Wincewicz.

Proboszcz apeluje do świadków

Jak wyjaśnił, do pobicia doszło chwilę po godzinie 13:00. Po badaniach w szpitalu i zgłoszeniu sprawy na policję ks. Czerwiński przebywa obecnie w domu, gdzie "wraca do sił, choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami". 

– Obecnie sprawą zajmuje się Policja. Ewentualnych świadków prosimy o kontakt z miejscową policją — pisze ks. Wincewicz.

Kim jest ks. Leon Czerwiński?

Ksiądz Leon Czerwiński pełnił posługę w parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Pionkach od 1984 do 2918 roku, kiedy to w wieku 75 lat przeszedł na emeryturę. Duchowny został odznaczony tytułem "Zasłużonego dla Miasta Pionki".

RB

(na zdjęciu: wnętrze kościoła w Pionkach (tło), ks. Leon Czerwiński (tło) / źródło: Facebook, parafiapionki.pl)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj77 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo