Księżna Diana według wizji artysty Alpera Yesiltasa i sztucznej inteligencji. Fot. Instagram
Księżna Diana według wizji artysty Alpera Yesiltasa i sztucznej inteligencji. Fot. Instagram

Jak wyglądałaby Diana, gdyby żyła. To zdjęcie robi furorę

Redakcja Redakcja Wielka Brytania Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Mimo że minęło już 25 lat od śmierci księżnej Diany, byłej żony księcia, a od dziś oficjalnie króla Karola III, to jej mit jest wciąż żywy. Turecki artysta Alper Yesiltas pokusił się o spreparowanie fotografii, które przedstawia wizerunek Diany, jak wyglądałyby dzisiaj, gdyby żyła.

Lady Diana w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Diana zginęła w 1997 roku wypadku samochodowym w Paryżu wraz ze swoim partnerem Dodim Fayedem i kierowcą Henri Paulem. Była wtedy już rok po rozwodzie z Karolem.

Para pobrała się podczas wystawnej ceremonii w Opactwie Westminsterskim 29 lipca 1981 roku, którą oglądało około 750 milionów ludzi na całym świecie. Pierwszy syn Diany i Karola - William przyszedł na świat w czerwcu 1982 roku, drugi - Harry, urodził się we wrześniu 1984 roku. Książę Harry dziś mówi otwarcie o tym, jak ciężko było mu poradzić sobie ze śmiercią matki i jak wciąż ważna dla niego jest jej postać. Zresztą Diana do dziś jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych członków brytyjskiej rodziny królewskiej.


Jak wyglądałaby Diana w wieku 62 lat

Turecki artysta Alper Yesiltas na swoim profilu na Instagramie pokazuje ciekawe zdjęcia. Między innymi drastycznie postarza bardzo młodych celebrytów. Na przykład można zobaczyć zdjęcia Grety Thunberg i Justina Biebera jako seniorów. Jest to możliwe dzięki sztucznej inteligencji, która poddaje celebrytów procesowi starzenia na podstawie zdjęć gwiazd.

"As If Nothing Happened" to tytuł serii, w której Yesiltas zamieszcza zdjęcia celebrytów, którzy już nie żyją. Na jednym ze zdjęć jest księżna Diana. Nadal w swojej stałej fryzurze, choć jej włosy są już całkowicie siwe, nadal z nieśmiałym spojrzeniem w stronę aparatu, które było dla niej tak charakterystyczne.

Ale Diana nie jest jedyna, którą Yesiltas ożywił na swoich zdjęciach. Są tam również Michael Jackson, John Lennon, Kurt Cobain Tupac, Jimi Hendrix, Freddie Mercury i inni. Zamieszczone tam zdjęcia dają realistyczne wrażenie, jak wszystkie te gwiazdy wyglądałyby zapewne dzisiaj, gdyby nie umarły kilkadziesiąt lat temu. Choć internauci uważają, że Jackson i Tupac niekoniecznie by tak wyglądali współcześnie, to Diana według nich została przedstawiona bardzo realistycznie. To zdjęcie zostało dziś masowo udostępniane na całym świecie.

Księżna Kate oddała hołd księżnej Dianie

1 lipca 2023 roku księżna Diana skończyłaby 62 lata. Brytyjskie media zauważyły, że podczas ceremonii koronacyjnej księżna Walii Kate oddała subtelny hołd księżnej Dianie. Podczas ceremonii koronacji w Opactwie Westminsterskim Kate wystąpiła w eleganckiej, haftowanej sukni Alexandra McQueena ze specjalnym dodatkiem wyjętym właśnie z pudełka z biżuterią Diany.


Księżna miała na sobie parę diamentowych i perłowych kolczyków, które po raz pierwszy zostały publicznie pokazane przez matkę Williama w 1990 r. na bankiecie koronacyjnym cesarza Akihito i cesarzowej Michiko z Japonii. Diana bardzo lubiła te kolczyki. Zawierają one dwa stylizowane krzywe diamenty z perłą zawieszoną w każdym z nich. Za jej życia kolczyki miały dołączone dwie duże perły południowo-morskie jako wisiorki, ale kiedy Kate po raz pierwszy zaczęła je nosić w 2019 roku, zostały one zastąpione mniejszymi kropelkami perłowymi z diamentami.


Po śmierci Diany w wieku 36 lat w 1997 roku, jej rozległa kolekcja biżuterii została odziedziczona przez jej dwóch synów.

ja

(Zdjęcie: Księżna Diana według wizji artysty Alpera Yesiltasa i sztucznej inteligencji. Fot. Instagram)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka