Koronacja Karola III. Polska para prezydencka wśród najlepiej ubranych

Redakcja Redakcja Wielka Brytania Obserwuj temat Obserwuj notkę 126
"The Telegraph" opublikował zdjęcia najlepiej ubranych osób podczas koronacji Karola III i królowej Camilli. W galerii znalazło się także zdjęcie polskiej pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Strój pary prezydenckiej na koronacji

W Opactwie Westminsterskim w Londynie odbyła się w sobotę ceremonia koronacji króla Wielkiej Brytanii Karola III i jego małżonki Camilli. W uroczystości wzięły udział głowy państw z całego świata. Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Uwagę mediów przykuł strój Pierwszej Damy.

Prezydent Andrzej Duda ubrany był w elegancki czarny garnitur. Natomiast Agata Duda miała gładką kremową sukienkę, płaszcz w tym samym kolorze oraz oryginalny kapelusz z wielkim kwiatem.

Dr Irena Kamińska-Radomska, specjalistka od savoir-vivre w rozmowie z Onetem powiedziała, że strój Pierwszej Damy był adekwatny do wydarzenia i nie można mu niczego zarzucić. Co prawda, nakrycie głowy tym razem nie było wymagane, jak miało to miejsce podczas ceremonii pogrzebowej królowej Elżbiety II, ale zdaniem ekspertki "ranga wydarzenia wymaga bardziej formalnego stroju, a kapelusz jest dopełnieniem stroju dziennego o charakterze formalnym".


Andrzej Duda z małżonką na przyjęciu u Karola III

Wczoraj polska para prezydencka wzięła udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham. Prezydenta wraz z małżonką zaprosił król Karol III w związku z sobotnią koronacją. Agata Kornhauser-Duda postawiła wtedy na mocne kolory, wkładając szykowny kostium.

"Z wielką przyjemnością wzięliśmy wspólnie z Agatą udział w koronacji Króla Karola III i Królowej Kamili. W imieniu Narodu Polskiego i swoim złożyliśmy Ich Królewskim Mościom gratulacje oraz najlepsze życzenia" - napisał prezydent na Twitterze.Życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego

"Niech Bóg błogosławi Wielką Brytanię i króla Karola III. Niech panowanie Jego Królewskiej Mości będzie długie i pomyślne, a przyjaźń między naszymi narodami rozkwita ku świetlanej przyszłości" - napisał po południu na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do sobotniej uroczystości.

"W dniu koronacji Jego Królewskiej Mości Karola III, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia Zjednoczonemu Królestwu i Wspólnocie Narodów. Niech sojusz i przyjaźń między Polską i Wielką Brytanią rosną w siłę podczas panowania Króla Karola III" - napisało w sobotę na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Karol III królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz 14 innych państw, których głową jest brytyjski monarcha, został 8 września zeszłego roku, w chwili śmierci swojej matki, Elżbiety II.

ja

(Zdjęcie: Para Prezydencka wzięła udział koronacji Króla Karola III, fot. Ben Stanstal/PAP/EPA/KPRP)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka