(Todd "Tara” Seplavy zwycięża w wyścigu kolarskim dla kobiet. Fot Screen z Twittera)
(Todd "Tara” Seplavy zwycięża w wyścigu kolarskim dla kobiet. Fot Screen z Twittera)

Transpłciowy kolarz wygrywa wyścig dla kobiet. Wcześniej groził kijem bejsbolowym

Redakcja Redakcja Kolarstwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Todd "Tara” Seplavy to transpłciowy mężczyzna, który wygrał wyścig kolarski kobiet organizowany w USA. Wcześniej za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych groził wszystkim, którzy podważą jego kobiecość. To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie.

W zawodach dla kobiet może startować "każdy" 

Todd "Tara” Seplavy to amerykański dziennikarz magazyny rowerowego "Bike Mag". Od jakiegoś czasu identyfikuje się on jako kobieta. Z tego też powodu postanowił wystartować w zorganizowanych dla kobiet zawodach kolarskich w Pensylwanii. Wyścig poszedł po jego myśli i Seplavy mógł cieszyć się końcowym sukcesem. 

Przed zawodami "Tara” opublikował na Instagramie post, w którym kierował groźby w kierunku kobiet. Trzymając w ramach manifestu kij bejsbolowy w kolorze trans przekazał, że użyje go wobec każdej kobiety, która podważy jego kobiecość. 


Wiek nie przeszkadza mu dominować w kobiecej rywalizacji 

Historia "Tary" to nie jedyny taki przypadek w kolarstwie. Wszystko przez to, że regulamin międzynarodowej federacji Union Cycliste Internationale pozwala startować mężczyzną, którzy czują się kobietami w przypadku, gdy jego poziom testosteronu w ciągu ostatnich dwóch lat wynosił mniej niż 2,5 nmol/l.

Ostatnio w amerykańskich mediach głośno było o Tiffany Thomas. 46-latek mimo dość zaawansowanego jak na sportowca wieku i tego, że zaczął trenować kolarstwo dopiero w 2018 roku, ma na swoim koncie 16 zwycięstw w kobiecych zawodach. Dodajmy, że Thomas jest sklasyfikowany jako kolarz kategorii 1.

MP

(Todd "Tara” Seplavy zwycięża w wyścigu kolarskim dla kobiet. Fot Screen z Twittera)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj31 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport