Mark Zuckerberg. Fot. Facebook/Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg. Fot. Facebook/Mark Zuckerberg

Zuckerberg zwyciężył w sportach walki. Złoto i srebro dla twórcy Facebooka

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Szef Meta i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg stanął przed nowym wyzwaniem. Miliarder z branży technologicznej pierwszy raz spróbował sił na turnieju brazylijskiego jiu-jitsu. Jak sobie poradził?

Zuckerberg na turnieju BJJ

Mark Zuckerberg zaszokował fanów sztuk walki. Założyciel kontrowersyjnego Facebooka zdobył zarówno srebrny, jak i złoty medal, po raz pierwszy występując na turnieju brazylijskiego jiu-jitsu.

Brazylijskie jiu-jitsu znane jest jako BJJ lub Gracie Jiu-Jitsu. Ten południowoamerykański sport walki wywodzi się z ju-jitsu, zapasów i judo, wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. BJJ obejmuje walkę w stójce, zwarciu i parterze. Podstawowe dwie formuły walki w BJJ to walka w gi (kimonie) i walka no gi.


Zuckerberg w gi

Zuckerberg na swoim oficjalnym koncie na Instagramie udostępnił zdjęcia z turnieju. Miliarder ubrany jest w gi – kimono.

„Rywalizowałem w moim pierwszym turnieju jiu jitsu i zdobyłem kilka medali dla drużyny Guerrilla Jiu Jitsu” - napisał pod zdjęciem właściciel Mety.


Zuckerberg również na facebooku zamieścił zdjęciową relację z wydarzenia.


Zuckerberg zafascynował się MMA

W 2022 roku Zuckerberg przyznał, że w trakcie pandemii Covid-19 bardzo zainteresował się mieszanymi sztukami walki (MMA). I od tego czasu trenuje różne dziedziny sportów walki.

Szefa Mety widziano również w trakcie zawodów UFC. Dziennikarze sugerują, że zaprzyjaźnił się z amerykańskim biznesmenem, promotorem sportów walki i prezydentem największej organizacji MMA na świecie Ultimate Fighting Championship Danem White.

W 2022 roku Zuckerberg opublikował w social mediach materiał, na którym widać jego walkę sparingową z zawodnikiem mieszanych sztuk walki Khai „The Shado” Wu przed debiutem zawodnika w UFC.

Wideo, które przyciągnęło setki tysięcy polubień, szybko stało się viralem i szybko zaroiło się pod nim od komentarzy wielu dużych nazwisk w świecie sportów walki.


"MMA to doskonała sprawa"

– MMA to doskonała sprawa, jeśli stracisz uwagę choć na sekundę, skończysz na dnie – mówił wówczas Zuckerberg.

W ostatnich latach brazylijskie Jiu-Jitsu stało się bardzo popularne wśród celebrytów. Są wśród nich Tom Hardy, Russell Brand, Henry Cavill i Guy Ritchie.

KW

Źródło zdjęcia: Mark Zuckerberg. Fot. Facebook/Mark Zuckerberg

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport