Sanah zmienia tekst swojej piosenki, po tym jak zniknęła z radia. (fot. Instagram)
Sanah zmienia tekst swojej piosenki, po tym jak zniknęła z radia. (fot. Instagram)

Utwór Sanah zniknął z radia. Problemem okazał się tekst piosenki

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
20 kwietnia znana polska piosenkarka Sanah wydała singiel "Marcepan". Utwór zagościł na wielu radiostacjach, a w serwisach streamingowych zdobył już w sumie ponad 14 mln odsłuchań. Lokalne Radio Elka w Lesznie nie wyraziło jednak zgody na emisję piosenki, ze względu na wers o papierosach "Marlboro". Wokalistka postanowiła zmienić tekst utworu, by teraz mógł on wrócić na antenę.

Nowy singiel Sanah zdjęty z radia

— Marlboro palić chciał w moim aucie. Fora ze dwora, bye, bye. A w głowie tylko miał śmieciowe żarcie. Fora ze dwora, bye, bye — śpiewa Sanah w swoim najnowszym singlu "Marcepan". Utwór szybko zdobył ogromną popularność i milionowe wyświetlenia, jednak właśnie przez wers o "Marlboro" ściągnięty został z anteny lokalnego Radia Elka w Lesznie.

— Przy odbiornikach są młodzi ludzie, a z radia dostają przekaz, który opowiada o paleniu konkretnej marki papierosów . I tak cztery razy w tej piosence. Podjąłem więc decyzję, że zdejmujemy utwór z playlisty — mówił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dyrektor stacji Arkadiusz Wojciechowski.

Management Sanah podkreślił, że tekst piosenki nie jest wynikiem żadnej współpracy – "reklamowej, barterowej, czy żadnej innej – z koncernem, będącym odpowiedzialnym za dystrybucję produktów Marlboro". 


Sanah zmienia tekst swojego hitu

Okazało się, że artystka zmieniła tekst swojego utworu i od wtorku rozgłośnie grają jego nową wersję. Wers o Marlboro brzmi teraz: "Zadymę robić chciał w moim aucie". "Marcepan" ze zmienionym tekstem usłyszeć mogą słuchacze m.in. RMF FM czy Radia ZET. Piosenka wróciła również na antenę Radia Elka.

— Sanah wraca także na antenę Radia Elka, teraz nie ma już przeciwwskazań — powiedział szef rozgłośni w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

— To świetna decyzja. Piosenka uwolniła się od tego gęstego dymu, który dusił już chyba wszystkich. Martwi mnie jednak kondycja naszych mediów. Dziennikarze różnych portali nie dzwonili do mnie, żeby sprawdzić u źródła, dopytać, tylko przedrukowywali moje wypowiedzi, gubiąc sens, myląc przy tym moje imię, nazwisko, nazwę stacji i miejscowość — podkreślił Arkadiusz Wojciechowski.

Szef Radia Elka zwraca również uwagę, że w wielu utworach muzycznych usłyszeć można wersy o paleniu papierosów, piciu alkoholu czy zażywaniu narkotyków, jednak głównym problemem było to, że w "Marcepanie" kilkukrotnie pojawiła się konkretna marka papierosów.

— I tu zapaliła się ta czerwona lampka, bo mówimy o artystce, której teksty na pamięć znają (i bezwiednie powtarzają) także dzieci i młodzież. I wbrew intencji piosenkarki, do ich głów szedł przekaz zawierający świadomość marki — tłumaczył Wojciechowski.

Co na to management Sanah?

Management Sanah nie odniósł się do kwestii zmiany tekstu w najnowszym singlu artystki. Z kolei sama piosenkarka dodała na Instagrama wpis, opisany krótko: "Zadymę robić chciał w moim aucie". Utwór w serwisach streamingowych oraz na YouTube dostępny jest jednak jedynie w pierwotnej wersji.

Kim jest Sanah?

Sanah to obecnie jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Jej debiutancki album "Królowa dram" z 2020 roku uzyskał status diamentowej płyty. W ostatnich latach artystka otrzymała wiele nagród, m. in. Fryderyki czy Bestsellery Empiku.

Piosenkarka ma na koncie już cztery albumy. Najnowszy z nich, pt. "sanah śpiewa Poezyje" zawiera dziesięć utworów, będących zaaranżowanymi przez artystkę wierszami m. in. Juliusza Słowackiego czy Adama Mickiewicza.

W grudniu artystka nagrała cover piosenki znanej z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Twórca gry, studio CD PROJEKT RED podkreślało wówczas, że nowa wersja "Wilczej zamieci" to "niezwykły hołd dla fanów uniwersum Wiedźmina". Do utworu przygotowano również teledysk, który ukazał się 13 grudnia.

Z kolei w marcu na łamach Salonu24 informowaliśmy o wyznaniu artystki, w którym podzieliła się wspomnieniami z trudnego dzieciństwa.

RB

(na zdjęciu: Sanah / źródło: Instagram)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura