Grosicki został zawodnikiem sezonu, ale selekcjoner go nie powołał, fot. PAP/Piotr Nowak
Grosicki został zawodnikiem sezonu, ale selekcjoner go nie powołał, fot. PAP/Piotr Nowak

Santos ogłosił powołania. Nie wziął najlepszego piłkarza sezonu w ekstraklasie

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Fernando Santos powołał kadrę na czerwcowe mecze reprezentacji - z Niemcami 16 czerwca i eliminacyjny do Euro 2024 z Mołdawią cztery dni później. Na pewno nie zobaczymy w nich Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego.

Santos nie chciał Grosickiego

Mimo że Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin został najlepszym piłkarzem minionego sezonu ekstraklasy, to nie znalazł uznania w oczach selekcjonera reprezentacji.

- Mam ogromny szacunek dla wszystkich piłkarzy. Natomiast jest to decyzja o powołaniu na teraz. Zgodnie z naszym planem uznaliśmy, że na najbliższe spotkania chcemy powołać innych zawodników. To jedyny powód. Gdybym powołał tych piłkarzy (Glika, Grosickiego i Krychowiaka - red.), to nie mógłbym powołać innych - powiedział Santos podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.


Selekcjoner stawia na młodych

- Podjąłem taką decyzję, tu nie ma żadnych powodów osobistych - dodał.

Szansę od Santosa dostali za to Przemysław Wiśniewski, Bartosz Ślisz i Mateusz Łęgowski. Z młodych selekcjoner postawił też na Bena Ledermana i Michała Skórasia.


Milik wraca do gry

W kadrze nie ma też m.in. Krzysztofa Piątka, Dawida Kownackiego czy Matty'ego Casha. W jego przypadku, jak wytłumaczył Santos, chodzi głównie o kwestie zdrowotne. Do reprezentacji wrócił za to Arkadiusz Milik.

Oto pełny skład powołań:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski

Obrońcy: Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Nicola Zalewski, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Przemysław Wiśniewski, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Reca,

Pomocnicy: Michał Skóraś, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Damian Szymański, Jakub Kamiński, Ben Lederman, Karol Linetty, Mateusz Łęgowski, Bartosz Slisz, Krystian Bielik

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport