Lis skasował tweet o "komorze dla Dudy i Kaczora". Będzie zawiadomienie do prokuratury?

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 65
- W Polsce "komora" kojarzy się jednoznacznie z komorą gazową. Jestem przekonany, że minister sprawiedliwości powinien polecić swoim prokuratorom wszczęcie z urzędu śledztwa - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik, komentując wpis Tomasza Lisa na Twitterze.

Tomasz Lis opublikował szokujący wpis

Tomasz Lis od wczoraj publikuje serię wpisów komentujących podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o powołaniu komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich. Niektóre komentarze nie są wysokich lotów.

"Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" - napisał między innymi dziennikarz na Twitterze.

Ten wpis zbulwersował internautów. Niektórzy zarzucali Lisowi brak poczytalności w kontekście tego jak wcześniej chwalił się, że przeszedł badania psychiatryczne.


"Donald Tusk coś z tym powinien zrobić"

-  W Polsce "komora" kojarzy się jednoznacznie z komorą gazową. Jestem przekonany, że minister sprawiedliwości powinien polecić swoim prokuratorom wszczęcie z urzędu śledztwa. Jeśli nie, to trzeba będzie złożyć takie zawiadomienie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik.

Minister nazwał tweeta Lisa "skandalicznym", a jego zachowanie określił jako "przekroczenie granic" i "podgrzewanie nastrojów". Jego zdaniem "Donald Tusk coś z tym powinien zrobić". - Powinien poprosić Tomasza Lisa o usunięcie tego wpisu, bo to jego, Donalda Tuska, jak rozumiem, bliski współpracownik, przynajmniej w sferze mentalnej, i powinien odciąć się od tego wpisu - podkreślił.

W ocenie Macieja Wąsika, za "ogromną agresję w życiu medialnym w Polsce" odpowiada Donald Tusk, który "wrócił do Polski i język natychmiast się zaostrzył".

Wiceszef MSWiA mówi o przekroczeniu granic

- To, co zrobił Tomasz Lis, to przekroczenie pewnych granic, nawiązywanie do agresji, do przemocy i nawiązywanie do najgorszych w naszych dziejach sytuacji, kiedy w komorach gazowano ludzi. - Tu, na ziemiach polskich, Niemcy urządzili ten proceder wobec milionów istnień - przypomniał.

Tweet Tomasza Lisa nie jest już dostępny. Nie wiadomo, czy dziennikarz usunął go sam, czy doszło do "polecenia z góry".

(Zdjęcie: Tomasz Lis słynie z ostrych wypowiedzi na Twitterze, ostatnio jego język bardzo się zradykalizował; fot. Instagram/Twitter)

ja

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura