źródło zdjęcia: Fot. PAP/Maciej Kulczyński
źródło zdjęcia: Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Opozycja szykuje się na Marsz 4 czerwca. Frasyniuk podgrzewa emocje

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 120
Trwa mobilizacja opozycji na Marsz 4 czerwca, który rozpocznie się już o godzinie 12 w Warszawie. Setki autokarów przeciwników obecnej władzy zmierzają do stolicy lub już do niej dotarły. Tymczasem, niektórzy postanowili podgrzać emocje. Były działacz "Solidarności" Władysław Frasyniuk w niecenzuralnych słowach wezwał do obalenia PiSu.

Frasyniuk: Obalmy te ch**e

"Szanowni Państwo, na dzisiejszy marsz idę z przesłaniem ZGODA BUDUJE OBALMY TE Ch**E. Widzimy się na marszu ***** ***" - napisał Władysław Frasyniuk na Twitterze. Słynne "osiem gwiazdek" nawiązuje do innego głośnego hasła atakującego PiS z czasów  strajku kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej.


Wpis oczywiście wywołał furię wśród przedstawicieli i sympatyków Zjednoczonej Prawicy. Na słowa Frasyniuka zareagował już przedstawiciel młodzieżówki PiS:


O słowach legendy "Solidarności" rozpisują się też prawicowe media.


Pełna mobilizacja opozycji

Marsz 4 czerwca zmobilizował elektorat większości środowisk opozycyjnych w całej Polsce. Uczestnicy wydarzenia skrzykują się na Twitterze.


Chętnie też informują skąd udają się do Warszawy. Nie brakuje wycieczek z bardzo małych miejscowości.

Tymczasem w miejscu rozpoczęcia marszu meldują się już politycy PO. Na poniższych Twittach widzimy Borysa Budkę i Marcina Kierwińskiego z Koalicji Obywatelskiej.


Marsz 4 czerwca. Co trzeba wiedzieć?

Organizatorem Marszu 4 czerwca jest Koalicja Obywatelska. Dołączyły się do niego inne ugrupowanie m.in. PSL-Polska 2050 Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz część Lewicy. Marsz rozpocznie się dzisiaj (04.06.2023) z warszawskiego Placu na Rozdrożu. Uczestnicy przejdą Alejami Ujazdowskimi w kierunku placu Trzech Krzyży, a następnie Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy pod kolumnę Zygmunta, gdzie będzie znajdowała się scena.

Data rozpoczęcia marszu nie jest przypadkowo. 4 czerwca mija 34. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu.

W stolicy planowane są wyjątkowo duże utrudnienia w ruchu. Prezydent Rafał Trzaskowski zaapelował, żeby w godzinach marszu "nie jechać autem do centrum bez wyraźnej potrzeby".

MB

(Źródło zdjęcia: Władysław Frasyniuk Fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj120 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka