Wyszukiwania "kryptowalut" w Google spadają do poziomów z 2020 r. Fot. Pixabay
Wyszukiwania "kryptowalut" w Google spadają do poziomów z 2020 r. Fot. Pixabay

Koniec boomu na kryptowaluty. Ludzi interesują już tylko memy

Redakcja Redakcja Kryptowaluta Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Wszystko wskazuje na to, że ludzie nie są już zainteresowani czytaniem o kryptowalutach. Jak wynika z danych Google Trends wyszukiwanie online hasła kryptowaluty i innych popularnych terminów związanych z kryptowalutami spadło ostatnio do poziomu z końca 2020 roku.

Kryptowaluty już nie tak pożądane

Termin "kryptowaluta" ma obecnie wynik 17, czyli znacznie poniżej poziomu odniesienia 100 w maju 2021 roku. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum wykazują tendencję spadkową. Zainteresowanie wyszukiwaniem tych terminów spadło od maja 2022 r., czyli około miesiąca po głośnym upadku popularnego ekosystemu Terra Luna. Dość bezceremonialne zamknięcie FTX nieco zwiększyło zainteresowanie ludzi kryptowalutami w listopadzie ubiegłego roku.Z niedawnego badania wyszukiwania kryptowalut w Google, wynika, że Nigeria uzyskała najwyższy wynik dla większości wyszukiwań związanych z kryptowalutami, podczas gdy kraje Ameryki Południowej miały najniższe wyniki.

Pilne: Jest wyrok TSUE ws. reformy sądownictwa

Zastój na giełdach

Zeszłomiesięczny wolumen obrotu na giełdach kryptowalut był na najniższym poziomie od października 2020 r. i wyniósł 222,7 mld USD. Największa giełda kryptowalut, Binance, odnotowała w maju około 218 mld USD miesięcznego wolumenu wymiany, co oznacza spadek o prawie 26% z 293,83 mld USD w kwietniu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Bitcoin [BTC] był notowany w przedziale od 26 000 USD do 30 000 USD, starając się ponownie osiągnąć swój szczyt. Z kolei druga co do wielkości kryptowaluta – Ether (ETH) porusza się w okolicy 1,8 tys. dolarów. Dla porównania - w szczytowym momencie za jednego BTC trzeba było zapłacić prawie 70 tys. USD.

Ten nieznaczny ruch cenowy został niedawno określony jako "zastój" przez dyrektora generalnego Galaxy Digital Mike'a Novogratza, przypisując go obecnemu niedoborowi "instytucjonalnej ekscytacji".


Meme coiny nadal na topie

Zainteresowanie nie spadło jednak we wszystkich obszarach kryptowalut. Wolumeny wyszukiwania dla "zdecentralizowanych finansów" i "DeFi" wzrosły w 2023 r., podczas gdy wyszukiwania dla "meme coin" (żartobliwych kryptowalut) osiągnęły szczyt na początku maja.

Meme coiny to kryptowaluty inspirowane memami. Mają one tendencję do dużej zmienności w porównaniu z głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Ether. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że meme coiny są tokenami silnie napędzanymi przez społeczność. Na ich ceny zazwyczaj wpływają media społecznościowe i nastroje społeczności online. Chociaż prawdą jest, że niektórzy gracze wzbogacili się na memach, to wielu straciło pieniądze z powodu zmienności rynku. Najpopularniejszym meme coinem jest Dogecoin z wizerunkiem psa shiba-inu.

Na drugim biegunie wyszukiwania dotyczące sztucznej inteligencji osiągnęły nowy rekordowy poziom. W ciągu ostatnich kilku miesięcy słowo "AI" odnotowało przytłaczający wzrost liczby wyszukiwań w Google i zostało uznane za najnowszy trend technologiczny po kryptowalutach i Metaverse.

ja

(Zdjęcie: Wyszukiwania "kryptowalut" w Google spadają do poziomów z 2020 r. Fot. Pixabay)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj8 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka